Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

V hotelech a penzionech ve Špindlerově Mlýně zbývají na silvestra poslední místa

26. 12. 2023

page.Name
V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn zbývají v hotelech a penzionech na silvestrovský víkend poslední volná místa. Rychle jich ale ubývá, řekl dnes starosta Špindlerova Mlýna a podnikatel v cestovním ruchu Martin Jandura (Špindlerův Mlýn - město s vizí). Silvestr ve Špindlerově Mlýně patří mezi rekreanty již tradičně k nejžádanějším termínům.

"S obsazeností jsme na 90 až 95 procentech. Volná místa stále jsou, ale moc času nezbývá. Na silvestra bývá obsazenost 100 procent," řekl Jandura.

Podle něj je ve středisku stále okolo 25 objektů, které nabízejí poslední volná lůžka. "Ceny se pohybují od 2500 korun se snídaní za dvoulůžkový pokoj až po hranici 22.000 korun za pokoj. Ubytování lze stále sehnat ve všech kategoriích," řekl Jandura.

Podle něj mezi zájemci o silvestrovské pobyty převažuje česká klientela, ze zahraničních hostů vedou němečtí a polští rekreanti. "Chci upozornit, že hodně hoteliérů ve Špindlu preferuje pobyty od 27. prosince do 1. ledna. Ten, kdo chce přijet jen na silvestrovskou noc, tak nemusí uspět," dodal Jandura.

Ve středisku Špindlerův Mlýn začala lyžařská sezona na začátku prosince. Na sjezdovkách zůstává i přes oblevu v minulých dnech dost sněhu. V plné sezoně středisko nabízí téměř 30 kilometrů sjezdovek. V provozu je sedm z 15 lanovek a vleků a 12 sjezdovek z 22. Od středy 27. prosince středisko plánuje provoz rozšířit. Běžecké trasy v okolí střediska jsou kvůli nebezpečí pádů stromů a větví uzavřené, uvedl na svém webu skiareál.

Na hřebenech Krkonoš je 100 až 120 centimetrů sněhu, více ho je na závětrných svazích, v odtrhových zónách a ve žlabech. V Krkonoších v lavinových lokalitách platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pěti. Při nynějším třetím stupni je lavinové nebezpečí značné. Sněžku dnes zasáhl vítr o síle orkánu, horní úsek lanovky je mimo provoz.

(ČTK)
Ilustrační foto: Jiří Štefek