Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

Zoo Dvůr Králové míří k návštěvnickému rekordu, zatím přišlo 600 tisíc lidí

3. 10. 2023

page.Name
Safari Park Dvůr Králové nad Labem míří k novému návštěvnickému rekordu. K dnešku do zoo přišlo 600 tisíc návštěvníků, zatímco v loňském rekordním roce zoo hranici 600.000 návštěvníků překonala až 24. října. Vyplývá to z dat, které dnes zoo zveřejnila. Loni návštěvnost zoo vzrostla meziročně o 23 procent na dosud nejvyšších 669.432 lidí. Zoo patří Královéhradeckému kraji a je nejnavštěvovanějším turistickým cílem na východě Čech.

"V letošním roce jsme k významnému milníku 600.000 došli o 20 dnů dříve. To je vynikající výsledek, zejména s přihlédnutím k ne zcela ideálnímu vývoji počasí v srpnu," uvedl ředitel zoo Přemysl Rabas. Rostoucí návštěvnost podle něj umožňuje zoo další rozvoj.

Návštěvníky letos láká nová expozice West Cape, která na ploše přes 1,5 hektaru představuje přírodu jihozápadní Afriky. Hlavní atrakcí komplexu za 140 milionů korun je loni otevřený pavilon tučňáků brýlových. Velký zájem mají návštěvníci o venkovní expozici Jezero hrochů. Zajímají se i o místa, na kterých se natáčí seriál Zoo televize Prima, například o správní budovu safari parku.

V pondělí safari park vstoupil do zimní sezony, kdy jsou zavřené areály safari, do nichž lze mezi volně žijící zvířata vjet auty. "K vidění ovšem zůstává naprostá většina zvířat v pěší části areálu. Patří mezi ně oblíbení tučňáci, všechny šelmy, žirafy, hrošíci, okapi, nosorožci i ptáci," uvedl mluvčí zoo Michal Šťastný. Základní vstupné pro dospělého nyní činí 220 korun proti 285 korunám v letní sezoně.

Návštěvnost by měla do konce roku ještě významně zvednout akce Týden duchů, která bude od 21. do 29. října. Sezonu zakončí tradiční akce Vánoční zoo od 16. prosince do 1. ledna.

(ČTK)
Foto: Safari Park Dvůr Králové nad Labem