Středa

24. července 2024

Nyní

14°

Zítra

11°

Svátek má

Malá Úpa pro lyžaře i nelyžaře. Pozor! Zima se blíží…

22. 9. 2023 Komerční sdělení

Malá Úpa pro lyžaře i nelyžaře. Pozor! Zima se blíží… 7 snímků
O Malé Úpě jistě každý zkušený horský turista slyšel a skoro každý zná cestu na Sněžku právě z Malé Úpy. Jakmile jednou zastavíte, je dost možné, že dál už se nevydáte. (Drobné varování pro začátek)

Krásy Malé Úpy

Nadmořská výška 1050 metrů, rozmanitá příroda, krásy Krkonošského národního parku, tisícovkové kopce jako na dlani, tradiční zástavba obce a ten výhled! A ta Sněžka!

Toulky Malou Úpou jsou „sexy“ v létě i v zimě. Nyní se s námi léto pomalu loučí a postupně se začneme připravovat na příchod paní Zimy. Malou Úpu zabalí do bílého kabátku, na okna začne kouzlit ledovými malůvkami a pro většinu z nás začnou zimní radovánky – lyže, sáňky, brusle, běžky, koulovačky, stavění sněhuláků i pěší turistika.

Díky nadmořské výšce je v Malé Úpě sněhová pokrývka nejdříve a také nejdéle. Kvalitním zasněžováním a rolbováním dokáží pracovníci areálu zajistit jedny z nejlepších podmínek pro lyžování v Krkonoších. Možná i proto se do Malé Úpy vrací rodiny na zimní dovolenou opakovaně po generace. Nejen lyžovačky, koulovačky a sáňkování je v Malé Úpě dominantou. Služby areálu ve spolupráci s obcí se rozvíjejí a někdy z toho až přechází zrak, jak se člověk nemůže rozhodnout, co dřív.

Novinky v areálu

Letošní rok bude ve znamení novinek. Nejen online revoluce, kdy si návštěvník Malé Úpy může rezervovat a nakupovat služby online, ale také revoluce v kultuře!

Někteří si již mohli všimnout, že z bývalého Horského hotelu Hořec je nově zrekonstruovaná budova s názvem Centrum Hořec. Centrum Hořec by mělo sloužit návštěvníkům Malé Úpy jako místo setkávání a centrum služeb. Už minulý rok jste mohli navštívit půjčovnu lyžařského vybavení a servis, lyžařskou školu, novou kavárnu s palačinkami a obchod se suvenýry a místními výrobky.

Letošní zimní sezónu nově otevře své dveře kinosál. A nejen tak ledajaký! Kinosál bude mít technické zázemí na úrovni velkých kinosálů s nadstandardní kvalitou zvuku a obrazu. Čeká nás tedy nejen kino, ale také divadla, přednášky, zábavný program pro děti i možnost pronájmu pro firemní meetingy či oslavy. Malá Úpa se stane místem, kam prostě chcete vyrazit.

Práce v Malé Úpě

Zimní sezóna je samozřejmě krásná, někdy však na provoz náročná. Chod celého areálu zajišťují desítky lidí, které pravděpodobně přes den nepotkáte. Když se vleky vypnout, slunce zapadne, začíná ten hlavní úkol – postarat se o sjezdovku, parkoviště, kluziště, lyže v půjčovně a další.

Vše se připravuje tak, aby na ráno mohl každý lyžař i turista pouze žasnout a kochat se Malou Úpou.

Ski Areál Malá Úpa se o své pracovníky stará jako v rukavičkách. Malá Úpa je nejen unikátním místem svou polohou, ale také zázemím a pracovními podmínkami. Individuální přístup, ohodnocení a spokojenost jsou na prvním místě. Spokojenost zaměstnanců může být i fakt, že se více jak 70 % pracovníků vrací na zimu zpět. Jedná se především o sezónní zaměstnání.

Pokud hledáte pracovní místo, líbí se vám prostředí Malé Úpy, pracovní tým Ski Areálu má několik volných míst. Zkuste štěstí na webu areálu www.skimu.cz. Nenechte se mýlit, nejde jen o pracovníky kolem sjezdovek, parkovišť, lyžařské školy nebo půjčovny, ale také o pracovníky v kulturním sále, kavárně či obchodě.

Na konec drobné připomenutí. Nezapomeňte, jak se jednou zastavíte, je možné, že dál už se nevydáte.

Malá Úpa jednou chytí a nepustí.

Krásnou zimu všem!