Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

V Trutnově začala uzavírka frekventované ulice na Struze kvůli instalaci lávky

9. 3. 2024

page.Name
V Trutnově dnes začala uzavírka frekventované ulice na Struze, která je součástí silničního průtahu městem. Ulice bude neprůjezdná do neděle 24. března kvůli instalaci druhé části konstrukce nové lávky pro pěší a cyklisty, která se nad silnicí klene. Jde o poslední úplnou uzavírku spojenou s opravou lávky.

„Půjde o poslední úplnou uzavírku spojenou s opravou lávky. Po umístění konstrukce se budou montovat trapézové plechy s výztuží, poté se vybetonuje mostovka. Zbytek prací, jako je například zasklení lávky, zastřešení bude probíhat za provozu," sdělila tisková mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Objízdná trasa povede ulicemi Československé armády a Úpské nábřeží. „Termín uzavírky byl zvolen z důvodu konání jarních prázdnin, kdy žáci a studenti nejezdí do škol, aby byla doprava v Trutnově co nejméně zatížena," uvedla Dědková. V době úplné uzavírky bude opět vytvořen provizorní přechod pro chodce z ulice Pod Sadem do ulice K Příkopu a naopak. Momentálně lidé mohli přejít hlavní silnici přímo na přechodu pod lávkou. 

Rekonstrukce lávky pro pěší a cyklisty začala v srpnu loňského roku, kdy došlo k demontáži původního přemostění z 90. let minulého století, které už bylo ve velmi špatném stavu. Radnice se rozhodla pro úplnou výměnu. Lávku staví společnost Eurovia CS.

(bog, mdě, ČTK)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň