Pondělí

24. června 2024

Nyní

21°

Zítra

22°

Svátek má

Na trati mezi Starou Pakou a Martinicemi v Krkonoších bude dlouhá výluka

11. 6. 2024

page.Name
Na regionální železniční trati mezi Chlumcem nad Cidlinou na Hradecku a Trutnovem bude od 17. června do 14. října v úseku mezi Starou Pakou a Martinicemi v Krkonoších nepřetržitá výluka. Všechny vlaky budou nahrazeny autobusovou dopravou. Důvodem výluky jsou opravy trati, uvedl Tomáš Fiala z hradeckého centra Českých drah.

České dráhy na trati po dobu výluky zavedou dvě autobusové linky, z toho jednu minibusovou. "Zastávky Tample a Bělá u Staré Paky bude obsluhovat linka v jiném pořadí s návazností na Starou Paku. Návaznost bude doplněna minibusovou linkou. Výluka může mít vliv na návazné přípoje," uvedly České dráhy.

Letos zahájená rozsáhlá oprava trati podle údajů Správy železnic potrvá do roku 2028. "Rekonstrukcí projde traťový úsek Stará Paka – Kunčice nad Labem, a to včetně změny konfigurace železničních stanic, rekonstrukce nástupišť, vybudování elektrického ohřevu výhybek a zabezpečení vybraných přejezdů novým zabezpečovacím zařízením," uvedla Správa železnic. Stanice Martinice v Krkonoších byla z důvodu prohlášení kulturní památkou ze stavby vyjmuta.

(ČTK)
Foto: archiv redakce