Úterý

18. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Letní sezona na horách zahájena, novinkou je letní obdoba skipasů

6. 5. 2024

page.Name
První víkend letní sezony v krkonošských střediscích ve Špindlerově Mlýně a ve SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou přilákal tisíce lidí, stovky z nich svezly po zimě opět zprovozněné lanovky.

Ve středu 1. května se do letního provozu rozjela sedačková lanovka na Medvědíně, kabinová lanovka na Černou horu v sobotu se přidala sedačková lanovka Portášky ve Velké Úpě. V letním provozu je již také lanovka na Sněžku.

„O víkendu ve Špindlerově Mlýně vyjelo lanovkou na Medvědín okolo 1500 návštěvníků. Silnější byla sobota. Počasí nám přálo po oba dva dny. Jde o slibný začátek letní sezony,“ řekla mluvčí špindlerovského skiareálu Vendula Kalenská.

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn je lanovka na Medvědín zatím v provozu o svátcích a víkendech od 9:00 do 16:00 a od června bude v každodenním provozu. Od června se přidá, a to od pátky do neděle, lanovka ve Svatém Petru.

Kabinová lanovka Černohorský Express na Černou horu v Janských Lázních ve SkiResortu Černá hora - Pec je 1. května v provozu denně od 9:00 do 17:00, od středy 8. května už pojede každý den. V sobotu po zimě otevřela víkendový provoz sedačková lanovka na Portášky k Herní krajině Pecka ve Velké Úpě, v provozu bude i další víkendy.

„Na první výlet letní sezóny se některé z lanovek SkiResortu vydalo už téměř 2500 lidí. Nejvyšší návštěvnost byla na sváteční první máj a také v sobotu 4. května, kdy na horách panovalo nádherné slunečné počasí. Zatímco 1. května přijelo necelých 500 lidí, v sobotu 4. května to bylo téměř tisíc výletníků,“ uvedla mluvčí SkiResortu Zina Plchová.

Hlavní novinkou pro začínající letní sezónu je v obou krkonošských střediscích letní období skipasů. SkiResort do letní sezóny vstupuje s novou půlroční „výLETNÍ sezónkou“, turisty má nalákat také vylepšená, vloni zavedená čtyřdenní zážitková EnjoyCard. EnjoyCard nabízí například vstup na Stezku v korunách stromů v Janských Lázních. VýLETNÍ sezóna ve SkiResortu bude platná do října, její prodej už začal. Dospělého vyjde na 1290 korun, junior a senior zaplatí 890 a dítě od 390 korun, uvedli zástupci SkiResortu.

Špindlerovský areál poprvé v předprodeji nabízí sezonní jízdenky na lanovky, tzv. Špindl WALK sezónka. Zájemci ji pořídí do 31. května za 1290 korun v on-line akční nabídce prostřednictvím věrnostního programu GOPASS. Po zbytek léta bude sezónní permanentka k dispozici za 2490 korun. Platit bude do podzimu.

Na hřebeny Krkonoš se lze dostat také z Pece. Od 27. dubna je v pravidelném denním provozu kabinová lanovka na Sněžku, která byla od 18. března do 26. dubna v jarní odstávce kvůli plánované údržbě, byla v jen o víkendech a svátcích. „V sobotu 4. května av neděli do 15:00 využilo lanovku na Sněžku celkem okolo 2000 lidí,“ sdělil vedoucí provozu lanové dráhy Jiří Špetla. Lanovka je od 1. května v letním provozu od 08:00 do 19:00. Ve středu 1. května zaznamenali na lanovce 788 cestujících, 2. května 1468 průchodů, 3. května 1641, v sobotu 4. května 1471.

(ČTK)
Foto: Facebook Krkonoše.eu