Pondělí

24. června 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

O koupi hotelu Harmony ve Špindlerově Mlýně jedná skupina investora Otruby

7. 5. 2024

page.Name
Ve Špindlerově Mlýně jde do finále prodej hotelu Harmony Club, který vlastní bývalý šéf chemického konglomerátu Chemapol Group Václav Junek. O hotel má zájem investor Tomáš Otruba, napsal dnes Deník N s odvoláním na mluvčího Otrubovy společnosti Daniela Mádra. Podle Deníku N jde o jednu z největších letošních transakcí na realitním trhu, jejíž hodnota se odhaduje přes půl miliardy korun.

"O hotel Harmony máme zájem," citoval Deník N Mádra. Podle Mádrova vyjádření má Otrubova společnost Nordic Investors Group podepsanou exkluzivitu k dalšímu jednání s majiteli Hotelu Harmony Club, který byl na prodej již na konci loňského roku. Letos v dubnu pod svojí skupinou Nordic Investors Group Otruba založil novou společnost Harmony Špindlerův Mlýn, kde je členem správní rady, uvedl Deník N.

"Věříme tomu, že transakce proběhne v řádu dnů. Jsme přesvědčeni, že hotel tak bude i nadále v dobrých rukou," sdělila Deníku N zástupkyně poradenské společnosti Knight Frank Zdenka Klapalová, aniž sdělila, kdo bude novým majitelem. Nyní je jako majitelka hotelu Harmony podle Deníku N uvedená švagrová bývalého šéfa Chemapolu Šárka Junková.

Informaci o Otrubovi přinesl server motejlekskocdopole.com. Otruba má v Peci pod Sněžkou Grand Hotel Hradec a vlastní také hotel Omnia v Jánských Lázních. Je novým partnerem nejbohatší Češky Renáty Kellnerové, která s rodinou vlastní skupinu PPF.

Hotel Harmony, který vznikl na přelomu 70. a 80. let minulého století, nabízí čtyřhvězdičkové ubytování a wellness, ale také prostory pro kongresy, konference, školení, jednání či jiné společenská setkání. Je známý také rozsáhlým podzemním protiatomovým krytem, ve kterém měl v případě jaderné války zasedat generální štáb tehdejší československé armády.

(ČTK)
Foto: Harmony Club Hotel