Pondělí

24. června 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Studenecké míle nabídnou tuto sobotu již svůj 17. ročník

23. 5. 2024

page.Name
Další - v pořadí již sedmnáctý ročník - výstavy a spanilé jízdy historických vozidel si pro diváky na tuto sobotu připravili organizátoři Studeneckých mílí. Uzávěrka přihlášek proběhla kvůli velkému zájmu vystavovatelů již koncem března, a tak se mohou příchozivší diváci těšit opět na pěknou plejádu zajímavých automobilů i motocyklů.

Přírodní amfiteátr ve Studenci přivítá výstavu historických skvostů již po sedmnácté a mezi 8-10h se mohou prezentovat účastníci výstavy a spanilé jízdy. Od 9 do 11h zahraje kapela Crazy Dogs + Klapeto. V 11,15h čeká na účastníky rozprava před startem spanilé jízdy. Mezi 11,30 -13h bude na programu start vyjížďky do okolí. Od 14 -16h zahraje v amfiteátru skupina k poslechu 2Night a v 16,30 vyvrcholí Studenecké míle závěrečným ceremoniálem. Od 20h následuje hudební produkce Pomílová zábava, kde se představí Wanastovi Vjecy revival a Megaděs.

Přihlásit šlo jen vozidla do roku výroby 1970 a maximální kapacita byla stanovena tentokrát na 200 vozidel.

A co Vás ve Studenci ještě čeká? Nejen již zmiňovaná výstava a spanilá jízda plechových miláčků, ale také historická zemědělská technika, historická vojenská technika, pártystany pro diváky, místní specialita sejkory, pivo Rohozec, nebo čepované nealko. Mezi sponzory, kterým patří velké díky, nalezneme místní firmy, ale také Liberecký kraj a města Jilemnice a Špindlerův Mlýn.

Trasa vyjížďky začíná ve Studenci, projede Karlovem, Jilemnicí, Hrabačovem, Vrchlabím, Dolní Kalnou, Bukovinou u Čisté a účastníci se vrátí do amfiteátru ve Studenci. Délka trasy 73,5Km. Akce se koná za běžného provozu a nejede se ani o body, ani na rychlost.

(TZ Studenecké míle)