Pondělí

24. června 2024

Nyní

21°

Zítra

22°

Svátek má

V Krkonoších se rozjedou cyklobusy, v provozu budou do konce září

24. 5. 2024

page.Name
Krkonoše budou od soboty 25. května do 29. září opět křižovat cyklobusy, nabídnou devět linek. V červnu budou jezdit každou sobotu a neděli, v červenci a srpnu denně, v září v sobotu, neděli a svátek. Některé linky cyklobusů pojedou v září i ve čtvrtek, řekla Alena Cejnarová z destinační společnosti Krkonoše - Svazek měst a obcí. Provoz cyklobusů v Královéhradeckém kraji objednává kraj. Autobusy pro přepravu kol se 25. května rozjedou i jinde v kraji.

Cyklobusy jsou vybaveny přívěsy pro kola, které uvezou 11 až 38 bicyklů. Elektrokola cyklobusy přepravují po odmontování baterie. Na linkách platí ceníky pravidelné linkové dopravy jednotlivých dopravců, za jízdní kolo je příplatek. Bližší informace o cyklobusech v Krkonoších je možné najít na www.krkonose.eu.

Síť devíti linek propojuje nejvyšší české hory ze západu na východ a z jihu na sever. Krkonoše zasahují v Česku do dvou krajů, kromě Královéhradeckého také do Libereckého kraje.

Cyklobusová krkonošská linka označená číslem jedna obsluhuje trasu Harrachov - Pomezní Boudy, číslo dvě trasu Martinice - Jilemnice - Horní Mísečky, číslo tři Špindlerova bouda - Špindlerův Mlýn - Vrchlabí - Kuks - Hradec Králové, linka číslo čtyři Hradec Králové - Trutnov - Pomezní Boudy, linka číslo pět Harrachov - Rokytnice - Zlaté návrší - Jilemnice, linka číslo šest Jilemnice - Benecko - Vrchlabí, linka číslo sedm Horní Mísečky - Zlaté návrší, linka číslo osm Vrchlabí - Strážné a linka číslo devět zajišťuje trasu Trutnov - Žacléř.

Cyklobusy v Krkonoších loni přepravily přes 30.000 lidí a zhruba 2000 kol. V minulosti se kol v Krkonoších přepravovalo výrazně více. V Krkonoších a jeho podhůří mají cyklisté k dispozici téměř 900 kilometrů cyklotras.

V sobotu v Královéhradeckém kraji zahajují provoz také cyklobusy v Kladském pomezí na Náchodsku, Orlických horách nebo v oblasti Českého ráje. Kompletní přehled sezonních linek pro přepravu jízdních kol v regionu je na webu.

(ČTK)
Ilustrační foto: archiv redakce