Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

16°

Zítra

14°

Svátek má

Radnice chce navýšit rozpočet na propagaci Vrchlabí o 200 tisíc korun

23. 6. 2020

page.Name
Výraznější, systematická a účinnější prezentace města Vrchlabí jakožto turistického cíle, a to ještě pro letošní sezonu. S tímto záměrem hodlá město Vrchlabí navýšit rozpočet na svou propagaci o 200 tisíc korun. Na svém posledním zasedání se na tom usnesla Rada města a tímto bodem se budou ve čtvrtek zabývat na své schůzi i zastupitelé.

V usnesení Rady stojí, že „finanční prostředky budou primárně určeny na úhradu práce PR a IT konzultanta se zaměřením na cílenou propagaci a podporu internetových stránek města na adrese www.mestovrchlabi.cz, formou placené inzerce v elektronických médiích, tištěných mediích a na další formy plošné a letákové reklamy města.“

„V současné době je třeba rychle jednat, proto by regionální turistické informační centrum (RTIC) oslovilo konzultanty Benecka, Svazku měst a obcí Krkonoše, místní specialisty. Na základě krátkého pohovoru o představách dotyčných na formě spolupráce, finančních podmínkách a návrhu konkrétních opatření by byl vybrán konzultant na vylepšení prezentace města. Cílem jsou opatření, která pomohou ke zlepšení prezentace města ještě v průběhu letošní letní sezóny,“ uvedl místostarosta Alfréd Plašil.

Podle něj prezentace města nyní probíhá na portálu Kudyznudy, turistických webových stránkách Královéhradeckého či Libereckého kraje a dalších tematických webech. „Databanky těchto portálů městské RTIC průběžně doplňuje a aktualizuje. Od případného konzultanta očekáváme návrhy na efektivní umístění prezentací města,“ dodal Plašil.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Jiří Štefek