Pondělí

26. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Škoda Auto: Technické vzdělávání je pro nás prioritou

3. 6. 2020 Komerční sdělení

page.Name
Základem každé špičkové firmy jsou kvalifikovaní a zruční zaměstnanci. Moc dobře to vědí i zástupci vrchlabského závodu společnosti ŠKODA AUTO, kteří úzce spolupracují s řadou středních a vysokých škol a těší je zájem studentů o odborný výcvik. Technické vzdělávání je považováno za prioritu a společnost při něm úzce spolupracuje i s Odbory KOVO.

Pro technicky nadané studenty středních škol je vždy velice zajímavé vyzkoušet si a na vlastní oči vidět, jak funguje výroba a její jednotlivé procesy v praxi. Jejich starší kolegové, kteří již studují vysokou školu a také sní o práci v největší tuzemské automobilce, pro změnu vítají možnost pobývat v podniku na stáži a psát o tom svoji závěrečnou práci.S oběma skupinami studentů mají ve společnosti ŠKODA AUTO bohaté mnohaleté zkušenosti. Například vrchlabský závod úzce spolupracuje s technicky zaměřenými školami v okolí, ať už to jsou Střední škola strojírenská a elektrotechnická ve Vrchlabí a Nové Pace, Integrovaná střední škola ve Vysokém nad Jizerou nebo Střední průmyslová škola v Trutnově. Studenti těchto škol mají možnost v rámci všech závodů podniku absolvovat odborný výcvik a vyzkoušet si obory jako mechanik strojů a zařízení, operátor skladování, karosář, mechanik seřizovač, mechanik elektrotechnik, provoz a ekonomika či logistik.

Infobox

Závod ŠKODA AUTO ve Vrchlabí vyrábí moderní automatické převodovky s přímým řazením, a je jedním z nejmodernějších výrobních provozů koncernu Volkswagen. Úspěch této výroby započal po náročné transformaci závodu v roce 2012. Denně ve Vrchlabí vzniká 2 200 dvouspojkových přímo řazených automatických převodovek DQ200. Loňského 18. listopadu společnost vyrobila jubilejní třímiliontou převodovku.

Zástupci společnosti ŠKODA AUTO si tuto spolupráci velice pochvalují. „Náš tým velice těší zájem mladých lidí o dlouhodobý odborný výcvik v našich závodech. Proto se neustále snažíme nabídku akcí rozšiřovat, vylepšovat a zatraktivňovat. Víme, jak důležité je technické vzdělávání i možnost následného odborného výcviku,“ říká Pavel Novotný, koordinátor výroby převodovky DQ, který má zároveň na starosti odborné výcviky žáků ve výrobě.

Vedle studentů středních odborných škol mají možnost absolvovat v podniku svoji stáž i vysokoškoláci a následně o tom napsat i svoji závěrečnou práci. Vrchlabský závod už takto spolupracuje například s Technickou univerzitou v Liberci, Univerzitou Hradec Králové, ČVUT, Českou zemědělskou univerzitou ale i německou Hochschlule Fulda.

www.skoda-auto.cz