Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

13°

Svátek má

ARGO-HYTOS, vyrábíme hydrauliku do celého světa

13. 7. 2020 Komerční sdělení

page.Name
Možná jste při svých toulkách Vrchlabím, například během oblíbené cesty do práce, projížděli kolem adresy, kde sídlí společnost ARGO-HYTOS s.r.o. Uvítáme Vás v ulici Dělnická, naproti areálu firmy Škoda Auto a.s. Poznat naši společnost lze mimo jiné podle výrazného modročerveného loga.

Co se skrývá za souslovím ARGO-HYTOS? Ve zkratce, jedná se o výsledek sloučení německého výrobce filtračních technologií Argo Gmbh. a tradičního českého výrobce hydraulických prvků Hytos a.s. Tato akvizice spolehlivosti a tradice proběhla v roce 1993 a je jedním z hlavních historických milníků společnosti. Podobných významných událostí určujících dnešní charakter firmy bylo mnoho. Důležité však je, že dnes se bavíme o globálně působící společnosti s více než 1400 zaměstnanci ve výrobních a prodejních organizacích rozmístěných po světě tak, aby byly schopny poskytovat často celosvětově působícím zákazníkům podporu právě tam, kde je žádána. 

Kdo je náš typický zákazník? A kdo se bez produktů ze závodu ve Vrchlabí jen těžko obejde? Odpověď na tuto otázku je stejně široká, jako je široké portfolio výrobků ARGO-HYTOS. V první řadě poskytujeme kompletní hydraulická řešení. Právě spojení Argo a Hytos dává tušit, že ve výrobkové řadě najdeme hydraulické komponenty pro filtraci, monitorování stavu pracovní kapaliny, senzory čistoty, hladinoměry, indikátory tlakových spádů, prvky pro řízení tlaku, průtoku a směru proudění kapaliny v obvodu.

 

Portfolio však nekončí na straně úpravy a řízení toku média. Aby byl sortiment kompletní a ucelený, společnost ARGO-HYTOS dodává i zdroje hydraulické energie, tedy samotná čerpadla, nebo kompletní hydraulické agregáty obsahující elektrický pohon, čerpadlo, olejový rezervoár, případně i filtraci a ventilový blok, hydropneumatický akumulátor a sensoriku tak, aby byla naplněna touha zákazníka po kompletní dodávce modulu hydrauliky pro jeho stroj. 

S těmito komplexními zákaznickými požadavky je spojena i významná přednost vrchlabského závodu. Máme zde vlastní inženýring a vývojové oddělení. Nejsme tedy jen zakázkovou výrobnou hydraulických prvků, ale jsme tvůrcem řešení na úrovni základních prvků a celých systémů. 

A tím se dostáváme k tématu, které vás zajímá a nás tolik těší. Kde všude se setkáme s prvky a systémy ARGO-HYTOS konstruovanými a vyráběnými ve Vrchlabí?  Odpověď je, jak z předchozího vyplývá, velmi obsáhlá. Naši zákazníci jsou rozděleni podle cílových aplikací na stacionární a mobilní sektor. 

Stacionární neboli průmyslové aplikace jsou tradičně dodávky do výrobních závodů tam, kde je využita nejvyšší přednost hydrauliky – přenos obrovských kvant energie při malém rozměru zařízení. Typickým příkladem jsou lisy, zvedáky, upínače, zdrojovny pro obráběcí centra, agregáty konstruované speciálně pro automatické pily na hutní materiál, nebo zvedací plošiny logistických center. 

Mobilní aplikace jsou ty, které na Vaši prohlídku ve fabrice nepočkají. Jezdí si po světě na různých pracovních a stavebních strojích, traktorech a vozidlech se speciálním účelem použití. Když pojedete kolem staveniště, uvidíte bagry, jeřáby a další stroje pod jejichž kryty byste našli sofistikované bloky prvků ARGO-HYTOS. A až zase jednou budete relaxovat v koloně na D1, můžete si být jisti, že v těch opuštěných strojích v rozpracovaném pruhu, kde právě probíhá technologická přestávka, je namontována spousta prvků od nás z Vrchlabí. Jedná se o obvody pro řízení funkcí fréz, válců, asfaltérů. 

Při nákupu některého z vypěstovaných produktů našich zemědělců máte velkou šanci, že traktorista obdělávající pole s pšenicí se pohodlně vezl v traktoru osazeném hydropneumatickým pružícím a tlumícím systémem od známé vrchlabské značky, nebo že řídil postřikovač kompletně osazený hydraulikou a elektronikou ARGO-HYTOS. 

Právě dodávka celých systémů včetně řídící elektroniky je pro úspěch stejně důležitá, jako snaha mít pod jednou střechou kompletní tým schopný navrhnout, vyrobit, prodat a podporovat produkty a systémy od A do Z zákazníkovi přímo na míru.

 

Miroslav Kazda
Vedoucí odd. technické podpory prodeje