Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Novinka ve Škodovce. Nové díly k CNC strojům dodávají automatické roboty

13. 7. 2020

page.Name
Společnost ŠKODA AUTO uskutečnila v závodě na výrobu komponentů ve Vrchlabí další krok k výrobě po vzoru Průmyslu 4.0. Je jím automatické objednávání nových dílů určených pro obráběcí linky CNC. Nové díly k CNC strojům dodávají automatické roboty řízené senzorickou technologií internetu věcí. Provázaností automatické objednávky dílů a jejich automatické přepravy společnost ŠKODA AUTO důsledně pokračuje v digitalizaci výroby ve vrchlabském závodě.

„Tímto novým krokem v procesu automatizace Vrchlabí dále upevňuje svou pozici jako jeden z nejmodernějších výrobních závodů automobilového průmyslu,“ říká Christian Bleiel, který v rámci podniku zastává post vedoucího výroby komponentů. „Spolupráce mezi člověkem a strojem je perspektivním konceptem, který budeme důsledně sledovat a který dále zvýší produktivitu tohoto high-tech závodu.“

Zásobování obráběcích linek CNC ve výrobě díly nyní probíhá automaticky. Pracovníci logistiky nachystají ve skladu přepravku s potřebnými díly. Automatický přepravní robot ji vyzvedne a dopraví k jedné z obráběcích linek CNC. Přitom je robot naváděn senzorikou internetu věcí. Na zpáteční cestě s sebou robot vezme prázdnou přepravku, která ve skladu dílů automaticky nahlásí svůj návrat.

Díky technologii internetu věcí proces umožňuje plynulé automatické zásobování dílů tam, kde je jich potřeba, což dále zvyšuje produktivitu výroby. ŠKODA AUTO navíc dosáhla výrazného zvýšení pracovní bezpečnosti: již není potřeba, aby se zaměstnanci logistiky pohybovali ve výrobě, neboť veškerá přeprava dílů k obráběcím linkám CNC probíhá zcela automaticky. Denně jsou obráběcí stroje CNC takto zásobovány více než 50 000 díly. Investice do tohoto procesu automatizace se mají vrátit za méně než tři roky.

(ŠKODA AUTO; jš)
Foto: Storyboard ŠKODA AUTO