Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Dělníci se vrátili do práce. Škoda Auto ukončila po 39 dnech odstávku výroby

27. 4. 2020

page.Name
V pondělí ráno v šest hodin byla obnovena výroba ve vrchlabském závodu společnosti ŠKODA AUTO. Odstávka trvala od 18. března celkem 39 dní a byla vyhlášena v rámci boje proti koronaviru. Zdraví zaměstnanců chrání rozsáhlá hygienická a bezpečnostní opatření.

Součástí rozsáhlých hygienických a bezpečnostních opatření je mimo jiné vybavení zaměstnanců rouškami nebo respirátory. ŠKODA AUTO poskytne i dostatek dezinfekčních prostředků a pomocí plakátů informuje o preventivních opatřeních, jako je dodržování dostatečného odstupu od ostatních osob, upuštění od podávání rukou, pravidelné mytí rukou a jejich desinfekce a „bezpečné“ kašlání a kýchání. Kromě toho se při vstupu do areálu závodů namátkově měří tělesná teplota.

ŠKODA AUTO svůj personál ve všech svých závodech v České republice o preventivních opatřeních informuje pomocí letáků a plakátů i prostřednictvím různých digitálních kanálů. Vedoucí pracovníci a mistři současně informují své týmy o specifických bezpečnostních opatřeních, která platí pro konkrétní oddělení.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: ŠKODA AUTO Storyboard