Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

Už jsme s vámi i na webu! Vrchlabinky.cz budou zábava!

29. 4. 2020

page.Name
Magazín Vrchlabinky, který vychází ve Vrchlabí a jeho okolí každý měsíc od srpna 2018, rozšiřuje svoje pole působnosti. Od čtvrtka 30. dubna 2020 bude redakce nabízet svým čtenářům zpravodajství i prostřednictvím portálu Vrchlabinky.cz. Tento zbrusu nový zpravodajský web (nejen) pro Vrchlabí a okolí vydává společnost TN média a rozšiřuje tím tak záběr svých dosavadních mediálních aktivit, mezi které patří magazíny a weby Trutnovinky, Salonky a východočeská televize V1.

Zpravodajský portál Vrchlabinky.cz bude přinášet aktuality a zpravodajství z Vrchlabí, ale také i informační servis z oblasti kultury, sportu, společenských a dalších akcí v královéhradeckém regionu, rozhovory s výjimečnými a inspirativními lidmi, poutavé a silné lidské příběhy a zajímavosti či sondy do historie. Web bude rovněž sdílet obsah tištěného magazínu Vrchlabinky, ale i materiály z partnerských médií Trutnovinky a Salonky.

Vytvořit a spustit web Vrchlabinky.cz nebyl spontánní nápad. Vnímal jsem to spíš jako jasnou věc, která jednou přijde. Webové zpravodajství patří k tištěnému. Takže jsme nepřemýšleli, zda ano či ne, ale kdy. No a virová krize naše plány velice uspíšila. Ve zrychleném módu jsme tomu dali prioritu,“ uvedl Miloslav Bartoň, jednatel společnosti TN média.

Nový web nabídne zcela nové věci. „Půjde o to správně skloubit všechny mediální možnosti – příběhy a nadčasové věci v magazínu, aktuální informace na webu a multimediální propojení se sociálními sítěmi. Připravujeme tedy on-line chaty, podcasty či videorozhovory. Pro místní firmy a podnikatele zde vznikne velký prostor pro prezentaci. Chceme jít firmám hodně naproti,“ představuje Miloslav Bartoň přednosti nového webu. Podle něj má lokální zpravodajský portál ve městě velikosti Vrchlabí větší význam a opodstatnění než ve velkém městě. „Naše mediální aktivity jsou zaměřeny právě na příbězích a zpravodajství v mikroregionu, zabýváme se lokální žurnalistikou a je vidět, že to lidi zajímá. Raději si přečtou zprávu ze svého města než o potížích s dopravou na Vysočině,“ uzavírá Bartoň.

Portál Vrchlabinky.cz je založen na takzvaném responzivním designu. To znamená, že internetové stránky jsou upraveny pro zobrazování na všech druzích zařízení, včetně tabletů a mobilních telefonů. Návrh webu pochází z programátorské dílny společnosti Orangehouse, která je rovněž součástí mediální rodiny TN média.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz