Neděle

23. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

V pondělí 11. května se otevřou školky. Děti je třeba předem nahlásit

7. 5. 2020

page.Name
Po téměř dvou měsících dojde ve Vrchlabí v pondělí 11. května ke znovuotevření mateřských škol a jeslí. Doporučená pracovní doba školek je od 7 do 16 hodin, přičemž ředitelky mateřských škol mají pravomoc tuto pracovní dobu upravit.

Oproti situaci před vypuknutím pandemie koronaviru je důležitá informace, že do mateřské školy budou přijaty jen rodiči předem nahlášené děti. I po otevření školek je stále nutné důsledně dodržovat veškerá pravidla, která určí ředitelka příslušného zařízení. Tato pravidla jsou k dispozici i na webových stránkách dotyčné školky.

„Pokud budou děti vykazovat symptomy nemoci, nebude jim umožněn vstup do školy. Rodiče, nebo jiný doprovod bude předávat své děti na stanoveném místě a bude dodržovat dvoumetrový odstup od ostatních, včetně personálu školy. Stravování dětí ve škole bude zajištěno,“ uvedl starosta města Jan Sobotka. „Úplata za vzdělávání nebude hrazena za měsíc květen, případně červen, pokud bude dítě předem omluveno na celý měsíc a nebude do mateřské školy docházet,“ dodal starosta.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz