Sobota

13. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Novinka ve vrchlabské nemocnici. Příští rok otevře novou ortopedii

27. 11. 2020

page.Name
Nemocnice Vrchlabí otevře příští rok nové ortopedické oddělení. „Vzhledem k tomu, že v Oblastní nemocnici Jičín ortopedické oddělení není, tak v tuto chvíli na západ od Hradce Králové oddělení chybí,“ uvedl lékařský náměstek nemocnice a primář chirurgického oddělení Petr Jindra.

Spádová oblast Nemocnice Vrchlabí činí cca 35 tisíc obyvatel, ale k tomu je třeba připočíst ještě 10 milionů turistů, kteří každoročně navštíví Krkonoše.

„Část ortopedických operací jsme prováděli již nyní v rámci chirurgického oddělení, ale poptávka byla tak velká, že jsme se rozhodli jít cestou rozšíření kapacity ve smyslu nového oddělení. Zapadá to do naší koncepce komplexní orientace na pohybový aparát,“ uvedl Petr Jindra v rozhovoru pro web ZdraveZpravy.cz. 

V současné chvíli probíhá rekonstrukce vstupních prostor nemocnice se zvětšením čekárny a do přízemí přesune gynekologická a interní ambulance. Nové ortopedické oddělení bude v bývalých prostorách gynekologicko-porodnického oddělení ve 4. patře nemocnice.

"Otevření jakéhokoli nového oddělení, tedy i našeho ortopedického, je spojené s potřebou dalšího personálu. Lékařskou problematiku máme vyřešenou. Již teď v nemocnici pracuje jeden ortoped na plný a další pak na částečný úvazek. S otevřením oddělení k nim nastoupí ještě lékař na post primáře oddělení," dodal Jindra.

(Nemocnice Vrchlabí, jš)
Ilustrační foto: Jiří Štefek