Neděle

26. května 2024

Nyní

14°

Zítra

15°

Svátek má

Potvrzeno: Ve středu 18. listopadu se do lavic vrátí žáci 1. a 2. tříd

11. 11. 2020

page.Name
Žáci 1. a 2. tříd základních škol se ve středu 18. listopadu vrátí zpět do lavic. Na společné tiskové konferenci to oznámil ministr školství Robert Plaga a ministr zdravotnictví Jan Blatný a toto rozhodnutí je definitivní. Výuka nebude probíhat ve zmenšených skupinách, jako tomu bylo na jaře po znovuotevření škol. Ve školách bude povinné nošení roušek jak během výuky, tak i ve společných prostorách.

Znovu otevřeny budou od středy 18. listopadu i speciální školy. Ministr školství Plaga zároveň potvrdil, že v provozu budou i školní jídelny. Žáci, kteří budou již chodit do školy, se mohou i stravovat ve školních jídelnách. Žáci na distanční výuce si obědy v jídelně mohou vyzvednout, ale zkonzumovat ho musí až doma. 

Z výuky zatím bude vyloučena hudební výchova a tělocvik. Ministr zdravotnictví Blatný uvedl, že ve školách se bude intenzivně větrat, a to i v průběhu jednotlivých vyučovacích hodin. 

O možném otevření dalších tříd či středních škol oba ministři vůbec nechtěli spekulovat či uvádět možný termín. Vše bude záviset na dalším vývoji epidemie koronaviru a číslech o počtech nakažených.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Jiří Novák