Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Společnost Škoda Auto předala nové vozy sociálním zařízením

13. 11. 2020 Komerční sdělení

page.Name
Ani v době navracející se epidemie koronaviru podnik ŠKODA AUTO nezapomněl na svoji společenskou odpovědnost. Poskytovatelům sociálních a zdravotních služeb ve Vrchlabí, Studenci a Dvoře Králové nad Labem společnost obnovila vozový park nebo jim natrvalo darovala vozidla nová.

Největší tuzemská automobilka na konci léta předala tři nové vozy poskytovatelům sociálních a zdravotních služeb ve Vrchlabí. Pečovatelská služba zajišťující sociální služby seniorům a zdravotně znevýhodněným občanům obdržela dva modely OCTAVIA COMBI v provedení se 7stupňovou automatickou převodovkou, Domov pro seniory Vrchlabí získal praktické SUV KAROQ, do kterého se seniorům vzhledem k výše umístěným sedadlům lépe nastupuje a vystupuje.

„Závod na výrobu automatických přímo řazených převodovek DQ200 ve Vrchlabí je součástí automobilky ŠKODA AUTO od roku 1946 a díky neustále zaváděným inovacím se řadí na špičku ve svém oboru v rámci mezinárodního srovnání. K modernímu podnikání patří také společenská zodpovědnost, a proto dlouhodobě spolupracujeme také na rozvoji města a jeho nejbližšího okolí,“ uvedl Ivan Slimák, vedoucí závodu ŠKODA AUTO ve Vrchlabí. „Jsme rádi, že můžeme takto pomoci našim starším a zdravotně znevýhodněným spoluobčanům.“

V rámci boje proti šíření koronaviru se společnost ŠKODA AUTO rozhodla darovat 100 vozů ŠKODA OCTAVIA organizacím poskytujícím terénní zdravotní nebo sociální služby v České republice. Mezi organizace, kterým byly vozy takto darovány, patří i Farní charita Studenec a Diakonie České církve evangelické – středisko ve Dvoře Králové nad Labem.

Obě obdarované organizace byly z daru potěšeny. „Z automobilu Škoda OCTAVIA COMBI má naše organizace velkou radost a je pro nás velkým přínosem,“ uvedla ředitelka Farní charity Studenec Heda Jiranová. „Kolegyně byla také příjemně překvapená výbavou vozu a tichým provozem. V současné době se vůz připravuje na zimní podmínky, které v naší lokalitě mohou trvat až do května. Takto reprezentativní vůz nám pomůže službu ke klientům dále rozšiřovat,“ dodala Jiranová. Také organizace ve Dvoře Králové nad Labem si auto nemůže vynachválit: „Děkujeme společnosti ŠKODA AUTO za významnou podporu, která přináší zvýšení kvality pro naše klienty a dobré zázemí pro pracovníky. To vše navíc v roce, který je pro nás všechny náročnou zkouškou,“ vzkázal Zdeněk Hojný z Diakonie České církve evangelické – střediska ve Dvoře Králové nad Labem. „Poskytujeme sociální služby zhruba 270 seniorům na Královédvorsku a každý den za klienty najezdíme více než 300 kilometrů. K tomu potřebujeme mít vytvořené podmínky a zajištěnou finanční či materiální podporu. Získáním nového automobilu ŠKODA OCTAVIA se naše situace významně zlepšila, pro péči o klienty jsme získali nový, bezpečný a spolehlivý vůz,“ doplnil.

Společenská odpovědnost automobilky ŠKODA AUTO zahrnuje řadu aktivit, které představují jednu z hlavních oblastí udržitelného rozvoje a tvoří nedílnou součást firemní Strategie 2025. Firma se zaměřuje na podporu zejména v regionech, v nichž působí. Proto i výrobní závod ŠKODA AUTO ve Vrchlabí se jako dobrý soused místních obyvatel významně podílí na bezpočtu aktivit ve městě a okolí a přispívá k jeho atraktivitě. Mezi hlavní oblasti rozvoje patří zdravotní a sociální služby, vzdělávání, dopravní bezpečnost, ochrana životního prostředí a infrastruktura. Letošními dalšími projekty byly výsadba stromů, investice do rozvoje občanských sdružení a spolků a množství dalších veřejně prospěšných činností. V návaznosti na pandemii covid-19 navíc letos na jaře poskytla automobilka regionu okamžitou přímou finanční pomoc ve výši 2 miliony korun na opatření související s pandemií.