Neděle

26. května 2024

Nyní

14°

Zítra

15°

Svátek má

Ve čtvrtek 3. prosince se otevřou restaurace, obchody i služby

29. 11. 2020

page.Name
Čekání je u konce. Vláda na svém nedělním zasedání rozhodla o znovuotevření restaurací, obchodů a provozoven se službami. Stane se tak od čtvrtka 3. prosince. Nicméně v platnosti zůstanou přísná hygienická opatření týkající se roušek, zároveň bude možné v restauracích obsadit jen polovinu míst k sezení. Po zasedání kabinetu to oznámil jeho místopředseda a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček.

Kabinet schválil s platností od čtvrtka změnu stupně rizika v protiepidemickém systému (PES) ze čtvrtého na třetí.

Stravovací zařízení budou v provozu 06:00 do 22:00. Obsluhovat bude možné jen usazené hosty, u jednoho stolu budou moci sedět nejvýše čtyři lidé. Podniky budou smět naplnit kapacitu na 50 procent. V nákupních centrech se budou moci otevřít stravovací zóny, restaurace v nich budou smět vydávat jídlo přes okénko pouze s sebou. 

Otevřít mohou i všechny obchody a nákupní centra. Bude platit omezení plochy na zákazníka. Zkoušené oděvy ani obuv nebudou muset být 24 hodin v izolaci. Pro všechny obchodníky se také zruší dosavadní nedělní zákaz prodeje.

Otevřít se budou moci i kadeřnictví, kosmetické či masážní salony, fungovat bude moci znovu pedikúra a manikúra. Provoz smějí obnovit také tatérská a piercingová studia. Otevření se týká také fotografických služeb. Personál bude muset používat roušku či respirátor. Vláda nenařídila dvojitou ochranu obličeje, tedy současné použití štítu. 

(ČTK, jš)
Ilustrační foto: Jiří Štefek