Sobota

2. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Anketa Vrchlabinek: Jak moc vás omezilo uzavření některých obchodů?

2. 12. 2020

page.Name
Ve čtvrtek 3. prosince se po zhruba osmi týdnech opět otevřou restaurace, služby a obchody. Bude však nutné i nadále dodržovat přísné hygienické předpisy a specifická pravidla budou platit též pro provoz v restauracích.

Omezení proti šíření koronaviru významně omezila život lidí a znesnadnila jim přístup k vybraným druhům zboží. V aktuálním vydání Vrchlabinek jsme se proto ptali, jak moc lidi omezilo uzavření některých obchodů. A jaké byly jejich odpovědi?Monika Slováková, project manager
Uzavření obchodů mě omezuje tím víc, čím déle trvá. Některé zboží, jako třeba oblečení nebo boty pro děti, je ošemetné kupovat na e-shopech. Pro mě je nakupování v kamenných obchodech neodmyslitelnou součástí vánoční atmosféry.Petr Just, vysokoškolský pedagog
Považuji za nelogické, že v době, kdy vláda vyzývá k většímu využívání home office, nedostaly výjimku obchody s elektronikou. Ne každý se dokáže třeba pro ten pravý počítač rozhodnout skrze nabídku na e-shopu.

Kateřina Zavoralová, HR manažerka
Uzavření obchodů mě příliš neomezilo, nerada chodím do obchodů a velkých center. Jsem zvyklá objednávat téměř vše v e-shopech, včetně potravin. A když jdu do menšího obchodu u nás na vesnici, žádné fronty nikde nejsou. Tedy mě osobně se toto omezeni nijak nedotýká.

Petra Vrabcová, ředitelka Městských vodovodů a kanalizací Vrchlabí
Moc mě to neomezilo. Když něco potřebuji, vše jedu před webové e-shopy.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz