Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

19°

Svátek má

Zastupitelé dali zelenou vybudování krytého bazénu. Postaví ho Metrostav DIZ

16. 12. 2020

page.Name
Vrchlabí bude mít krytý bazén. V příštím roce ho začne stavět společnost Metrostav DIZ, která nabídla nejnižší cenu ve výši 188 milionů korun korun bez DPH. V úterý večer o tom na svém zasedání rozhodlo městské zastupitelstvo.

Pro hlasovali všichni členové radniční koalice ze sdružení ZVON a Volby pro město s výjimkou Tomáše Vrbaty (ZVON), jenž se zdržel hlasování. Všichni čtyři členové opozičního Vrchlabí do toho! byli proti. Výstavba bazénu bude třetí největší investiční akcí v historii města, v následujících dvou letech spolyká polovinu z odhadované sumy určené na investice a opravy. Její přesnou podobu ovlivní ekonomická kondice státu, protože drtivou část příjmů města tvoří takzvané sdílené daně. 

V rozpravě před hlasováním starosta města Jan Sobotka uvedl, že město počítá s tím, že provoz bazénu bude ztrátový a bude ho potřeba dotovat 1,5 až 2,5 miliony korun ročně. Podle studie, kterou si Vrchlabí nechalo zpracovat, se počítá s tím, že základní vstupné na 1,5 hodinu by mohlo činit 150 korun.

Výstavbu bazénu zajistí společnost Metrostav DIZ, která nabídla nejnižší cenu. Na druhém místě se umístila společnost Syner, která nabídla cenu o jeden milion korun vyšší.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz