Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Na výstavbě akvaparku profituje i firma radního Bedřicha Hanouska

3. 8. 2020

page.Name
Vrchlabí začalo stavět městský akvapark, jehož celkové náklady se mohou podle odhadů vyšplhat až na 190 milionů korun. První zakázku na infrastrukturu získala firma, jejímž spoluvlastníkem je vrchlabský radní Bedřich Hanousek (ZVON). Reportáž v neděli večer odvysílala Česká televize s tím, že Hanousek jako předseda komise pro výstavbu projekt připravoval. Zpráva přišla jen pár dní poté, co starosta města Jan Sobotka poprvé veřejně připustil, že celý projekt vůbec nemusí být realizován.

„Jsem stoprocentně přesvědčen, že to bylo rovné soutěžení a že jsme městu pomohli ve snížení ceny,“ řekl v televizní reportáži Hanousek, jehož firma Stas podle České televize zvítězila ve výběrovém řízení na přípravu infrastruktury a komunikací nejnižší cenou 15,7 milionu korun a porazila pět konkurentů. Připustil, že jeho majetková účast ve vítězné společnosti svádí k podezření.

„Byl jsem velice šokován z toho, že tato situace nastala, že ten příběh prošel, protože se jedná o jasný střet zájmů. On jako zastupitel, potažmo radní, může na tom celém profitovat,“ řekl v České televizi člen komise pro výstavbu Jiří Jebavý z KDU-ČSL.

Na reportáž České televize se můžete podívat ZDE.


„Celé to není příliš šťastné, protože to může vyvolávat některé spekulace, že chystá tu zakázku pro sebe, ale pan Hanousek se nepodílel na tvorbě zadávací dokumentace,“ řekl v reakci starosta Vrchlabí Jan Sobotka zvolený také za hnutí ZVON.

Televize uvedla, že opoziční zastupitelé vyzvali Hanouska, aby odešel aspoň z komise pro výstavbu a on řekl, že to zváží.

Skončí celý projekt krachem?

Reportáž v České televizi přišla jen pár dní poté, co starosta Jan Sobotka poprvé veřejně připustil, že celý projekt městského akvaparku nakonec nemusí být vůbec realizován. „Projekt vždy byl součástí volebních programů zcela otevřeně prezentován. Zda bude nebo nebude realizován, bude součástí jednání zastupitelstva města v podzimních měsících po ukončení výběrového řízení na dodavatele stavby a po důkladném vyhodnocení jak investičních, tak budoucích provozních nákladů,“ napsal Sobotka v srpnovém vydání městského časopisu Puls.

(ČTK, Česká televize, jš)
Foto: ZVON Vrchlabí