Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Radní Bedřich Hanousek zůstává členem Komise výstavby a rozvoje

21. 8. 2020

page.Name
Vrchlabský radní Bedřich Hanousek (ZVON), který nedávno čelil kritice zástupců opozice kvůli angažmá jím spoluvlastněné firmy STAS na výstavbě infrastruktury u chystaného městského akvaparku, zůstává členem městské Komise výstavby a rozvoje. Rozhodlo se o tom na středečním jednání této komise.

„Ano potvrzuji, že ve středu proběhlo jednání Komise výstavby a rozvoje. Komise byla informována o skutečnosti, že jsem byl vyzván ke zvážení rezignace na člena ze strany hnutí „Vrchlabí do toho“ a že jsem své členství v této komisi dal k dispozici,“ odpověděl Hanousek na dotaz webu Vrchlabinky.cz.

Hanousek podle svých slov „nemá informaci“, že by ho někdo z Komise vyzval k rezignaci. „Jednání Komise na tento bod jsem totiž opustil, abych umožnil otevřenou diskuzi. Následně jsem byl informován o usnesení a výzvě členů Komise, abych ve své práci pokračoval. Dle mých informací hlasováno bylo a co se výsledku týká, doporučuji počkat na oficiální zápis z jednání komise,“ uzavřel Hanousek.

Rozruch okolo celé záležitosti vyvolala reportáž České televize z neděle 2. srpna, podle které získala firma STAS zakázku na infrastrukturu za 15,7 milionu korun. „Byl jsem velice šokován z toho, že tato situace nastala, že ten příběh prošel, protože se jedná o jasný střet zájmů. On jako zastupitel, potažmo radní, může na tom celém profitovat,“ řekl v reportáži v České televize další člen Komise pro výstavbu a rozvoj Jiří Jebavý z KDU-ČSL. Opozice následně vyzvala Hanouska ke zvážení rezignace na člena této komise.

Celkové náklady na budování městského akvaparku se podle informací, které zazněly v televizní reportáži, mohou vyšplhat až na 190 milionů korun. Starosta města Jan Sobotka v srpnovém vydání radničního časopisu Puls poprvé veřejně připustil, že celý projekt ani nemusí být uskutečněn. „Zda bude nebo nebude realizován, bude součástí jednání zastupitelstva města v podzimních měsících po ukončení výběrového řízení na dodavatele stavby a po důkladném vyhodnocení jak investičních, tak budoucích provozních nákladů,“ napsal v Pulsu Sobotka.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: ZVON