Pondělí

24. června 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Škoda Auto přijala po dovolené opatření proti možnému nakažení Covid-19

10. 8. 2020

page.Name
Zaměstnancům ŠKODA AUTO skončila dvoutýdenní celozávodní dovolená a společnosti tím i odstávka výroby. Vzhledem k tomu, že řada zaměstnanců automobilky svoji dovolenou strávila v zahraničí, přijal podnik ve všech třech svých českých závodech preventivní opatření před nakažením virem COVID-19.

Ve spolupráci se zdravotnickými partnery nabízí ŠKODA AUTO svým zaměstnancům takzvané PCR-testy. Jsou k dispozici za příslušný poplatek především pro ty zaměstnance, kteří se vrací z rizikových oblastí do České republiky a musí se nechat testovat. Současně je tato možnost dostupná také pro zaměstnance podniku, kteří svou dovolenou trávili v nerizikové oblasti, ale přesto chtějí vyloučit podezření nákazy. Kdo měl prokazatelně kontakt s nakaženou osobou, nebo sám vykazuje symptomy, je nabádán, aby využil testování zdarma oficiální cestou přes Krajskou hygienickou stanici, nebo svého praktického lékaře. O těchto opatřeních informovala automobilka své zaměstnance již během celozávodní dovolené prostřednictvím SMS zpráv.

Již po obnovení výroby 27. dubna 2020 zavedla společnost ŠKODA AUTO po dohodě se svým sociálním partnerem KOVO rozsáhlá preventivní bezpečnostní opatření pro všechny oblasti podniku. Speciálně při návratu z celozávodní dovolené nabádá ŠKODA AUTO své zaměstnance, aby jednoduchými, ale efektivními pravidly chování chránili své zdraví i zdraví svých kolegů. Firma tak doporučuje svým zaměstnancům po návratu z celozávodní dovolené nejméně po dobu jednoho týdne nosit vlastní roušky nebo již dříve přidělené nanošátky. Roušky snižují nebezpečí nákazy především v uzavřených prostorech, zejména kupříkladu na toaletách nebo společných prostorech, kde se zdržuje více lidí současně.

Zaměstnanci jsou nabádáni, aby si pravidelně dezinfikovali ruce. ŠKODA AUTO k tomu účelu poskytuje v celém podniku dávkovače dezinfekčních prostředků. Útvarům, které mají možnost smysluplně využívat u svých zaměstnanců práci z domova doporučuje automobilka v prvním týdnu po celozávodní dovolené navýšit množství vzájemně dohodnutého režimu mobilní práce až na 50 procent. Pomocí těchto opatření se dá snížit eventuální riziko nakažení a zabránit možné karanténě.

(ŠKODA AUTO, jš)
Foto: ŠKODA AUTO Storyboard