Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Covid a školy: Roušky nebudou povinné ve třídách, jen ve společných prostorech

9. 9. 2020

page.Name
AKTUALIZUJEME/ Ani po zpřísnění nařízení o nošení roušek ve vnitřních prostorách, k němuž dojde od půlnoci na čtvrtek 10. září, nebude ve školách tato povinnost platit ve třídách, ale pouze ve společných prostorách. Od čtvrtka bude povinné nosit roušky i ve firmách. Zaměstnanci vykonávající práci na jednom místě, například v kanceláři, s minimálně dvoumetrovým rozestupem od dalších osob ji mít nemusí. Uvedl to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Od čtvrtka bude povinné nosit roušku ve vnitřních prostorách budov v celé České republice. Chránit si ústa a nos je v současnosti nutné při cestách hromadnou dopravou nebo návštěvách úřadů a zdravotnických a sociálních zařízení. Nově se povinnost bude týkat také vnitřních hromadných akcí bez ohledu na počet účastníků, dosud tomu tak bylo u akcí nad 100 lidí.

Výjimku z nošení roušek budou mít podobně jako na jaře malé děti, mateřské školy, osoby s duševní poruchou, lidé při konzumaci jídel a nápojů nebo sportovci v době tréninku a zápasu.

V úterý přibylo v Česku rekordních 1164 potvrzených případů nákazy koronavirem, dosavadním maximem bylo pátečních 796 případů. Rekordní je také počet aktuálně nemocných, kterých je 9272. Hospitalizovaných s Covidem-19 je 234 lidí, ve vážném stavu je podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví 62 pacientů, nejvíce od 29. dubna.

(ČTK)
Ilustrační foto: Michal Kriegler