Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Čtení na září je tady. Nové Vrchlabinky už jsou mezi vámi!

1. 9. 2020

page.Name
Začal devátý měsíc letošního roku a s ním i nový školní rok. S novým měsícem je tu i čerstvé vydání magazínu Vrchlabinky. Zastavte se pro ně na vašich tradičních odběrných místech.

Popisek k titulní fotce "Škola volá" předejímá návrat žáků a studentů do lavic. Proto je titulní rozhovor věnován Petru Jindřichovi, řediteli jedné z místních základních škol. Jindřich popisuje, jak COVID-19 na jaře letošního roku ovlivnil chod jeho školy, jak se proměnila komunikace mezi pedagogy a žáky a vypočítává, k jakým opatřením je připraven sáhnout, kdyby se epidemie vrátila v plné síle a byla opět nutná nějaká omezení.Tematicky na něj navazuje i rozhovor s Ivonou Čivrnou, ředitelkou vrchlabského Domu dětí a mládeže Pelíšek, která zve děti ke kroužkům v novém školním roce. V dalších rozhovorech redakce vyzpovídala ředitele vrchlabské nemocnice Michala Mrázka, místní malířku Vlastu Tvrdou a extrémního cyklistu Daniela Polmana.

Na blížící se volby do Senátu a krajů reagují dvě velké ankety, kde jednotliví kandidáti odpovídaj í na dotazy redakce. Vydání obsahuj tradiční rubriky Na pokec, Anketa nebo Novinky z Vrchlabska.

Krásné a inspirativní čtení vám přeje redakce Vrchlabinek.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Petr Ticháček