Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Škoda Auto se o víkendu opět připojí k akci Ukliďme Česko

15. 9. 2020

page.Name
Společnost ŠKODA AUTO se znovu zapojí do celonárodního projektu Ukliďme Česko, který formou dobrovolnické činnosti vyzývá občany, spolky, obce i firmy, aby přispěli k zvelebení životního prostředí ve svém okolí. Dobrovolníci z řad zaměstnanců a stážistů automobilky i jejich rodinných příslušníků se opět vydají do přírodních lokalit v blízkosti výrobních závodů v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí. Účastníci během soboty a neděle posbírají odpadky a uklidí černé skládky a další nepořádek. ŠKODA AUTO se k výzvě Ukliďme Česko připojuje již pošesté v rámci řady svých ekologických aktivit, které zastřešuje firemní strategie GreenFuture.

Letošní podzimní termín akce Ukliďme Česko je stanoven na víkend od soboty 19. do neděle 20. září. V rámci aktivit dobrovolníků ze společnosti ŠKODA AUTO se v sobotu vydají zaměstnanci, stážisté a jejich rodinní příslušníci do okolí výrobních závodů v Mladé Boleslavi a ve Vrchlabí, v neděli pak zájemci uklidí přírodu v okolí závodu v Kvasinách. Akce má v rámci firmy již dlouhou tradici, protože automobilka jako partner akce vyzývá své
zaměstnance k pomoci již šestým rokem, a to pravidelně na jaře a na podzim.

Dobrovolníci z Mladé Boleslavi se zaměří na přírodní oblast Radouč, která je zařazena na seznam národních přírodních památek. Jedná se o oblíbené výletní místo obyvatel města, které vyniká výskytem vzácných rostlin i živočichů a s ohledem na svůj unikátní charakter je chráněným územím již od roku 1922. Úklid bude probíhat zejména podél frekventovaných turistických cest.

Ve Vrchlabí se zájemci sejdou u nákladové brány závodu a vyrazí do přilehlých lokalit směrem do Podhůří. Zaměří se na břehy řeky Labe, nádražní komunikaci a další místa. Akci završí dobrovolníci z Kvasin, kteří v neděli od závodní brány č. 1 společně vyčistí od odpadků velmi vytěžovanou cyklostezku ze Solnice, nádražní a příjezdovou komunikaci
okolo podniku a také nejbližší okolí výrobního závodu.

V minulých letech takto stovky dobrovolníků ze společnosti ŠKODA AUTO nasbíraly za jediný den odpad, jehož celková hmotnost se pohybovala v řádu tun. Na každého účastníka tak připadly desítky kilogramů nepořádku. Celorepubliková akce Ukliďme Česko, jejíž součástí jsou aktivity dobrovolníků společnosti ŠKODA AUTO, má v současnosti zaregistrováno celkem 2435 úklidů. V loňském roce se do sběru po celé zemi zapojilo přes 157 000 dobrovolníků, kteří dohromady shromáždili 2612 tun odpadu.

(ŠKODA AUTO; jš)
Foto: Storyboard ŠKODA AUTO