Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Vejsplachy budou v neděli hostit Memoriál Petry Severýnové

5. 9. 2020

page.Name
V neděli se ve vrchlabském areálu Vejsplachy uskuteční již 23. ročník Přeboru Krkonoš v orientačním běhu pro lidi se zdravotním postižením. Letošní ročník bude věnován památce Petry Severýnové, která byla dlouholetou organizátorkou tohoto závodu.

Centrum závodu a startovní kancelář bude v části za pěší lávkou ve spodní části fotbalového stadionu. Prezentace účastníků bude probíhat od 10 do 12 hodin. Startovní listinu organizátoři nechystají a tudíž se bude startovat libovolně, nejpozději však ve 13 hodin. Předpokládané parametry tratí budou podle pořadatelů 20 kontrol, přičemž limit pro vozíčkáře bude 20 minut a 15 minut pro ostatní.

„Přijeďte si do Vrchlabí vyzkoušet orientační závod. Čeká na vás výzva v podobě skorelaufu - mapa s bodově ohodnocenými kontrolami, mezi kterými si sami volíte trasu a v časovém limitu se snažíte nasbírat co nejvíce bodů. Pro úplné začátečníky je připravená jednoduchá trasa s pevným pořadím kontrol. Závod je otevřený všem - na vozíku jakkoli poháněném, běhajícím rodinným příslušníkům a doprovodu, dětem i dospělým,“ píší organizátoři na webu vozejkov.cz.

Další informace k závodu jsou na webové stránce ZDE.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Ilustrační foto: Jiří Novák