Úterý

27. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Žáci z druhého stupně na ZŠ náměstí Míru se budou příští týden učit z domova

18. 9. 2020

page.Name
Šířící se epidemie koronaviru přinutila v minulých dnech vedení vrchlabské Základní školy náměstí Míru poslat do karantény několik tříd z prvního i druhého stupně. Vedle toho v pátek zůstali doma i žáci zbylých tříd z druhého stupně, a to na základě nařízení Krajské hygienické stanice Hradec Králové o omezení provozu školy.

Ředitel školy Petr Jindřich pro web Vrchlabinky.cz potvrdil, že v pátek zůstaly doma všechny třídy z druhého stupně a z prvního stupně všechny třídy z třetího ročníku. „V karanténě se nacházejí třídy 3.A, 3.B, 3.C, 6.A, 7.B, 7.C, 9.A a 9.C. Žáci těchto tříd mají povinnost domácí karantény a omezení styku s ostatními osobami,“ uvedl. „Na základě rozhodnutí ze dne 17. 9. 2020 o omezení provozu školy Krajskou hygienickou stanicí Hradec Králové zůstávají doma i třídy 6.C, 7.A, 8.A, 8.B a 8.C, přestože se nejedná se o karanténu,“ dodal.

Podle Jindřicha by měla příští týden skončit karanténa pro žáky třetích tříd a ti by se měli vrátit do školy. „Ode dneška do pátku 25. září bude na celém druhém stupni probíhat distanční výuka, která je nově ze zákona povinná. Bude se řídit platným rozvrhem s výjimkou tělocviku,“ dodal Jindřich. Podle něj by se žáci z druhého stupně měli do lavic vrátit v úterý 29. září.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Zdeněk Horák