Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Anketa Vrchlabinek: Jak moc vás ovlivnil lockdown trutnovského okresu?

28. 2. 2021

page.Name
Ještě před zpřísněním proticovidových opatření v rámci celé České republiky byl na celý trutnovský okres uvalen lokální lockdown. V anketě březnového vydání Vrchlabinek jsme se zeptali vybraných osobností, jak moc či jak dalece je tato skutečnost ovlivnila.

Michal Mrázek, ředitel Nemocnice Vrchlabí

Asi to někdo nerad uslyší, ale za mě k němu mělo dojít daleko dříve. Ochránilo by to obyvatele Vrchlabí a okolí. A tak to vnímám v první řadě. A vnímám to zejména jako ředitel nemocnice a lékař. Není náhoda, že jsme na tom v okrese nejhůře v celé republice, tady nám asi Krkonoše a víkendové návaly turistů nedělají dobře. Už je mi personálu v nemocnici opravdu líto. Přesto se snažíme lidem v okolí vyjít vstříc a rozšiřujeme služby, i když jsme personálně na hraně. Mám na mysli každodenní antigenní testování obyvatel v počtu 120 lidí a zřízení Očkovacího centra přímo v nemocnici. Pokud budu lockdown trutnovského okresu vnímat jako občan, pak se pro mě nic nemění, jen musím na cestu domů ukázat občanský průkaz. Absolutně marginální záležitost.

Rudolf Fiala, majitel sanitní společnosti

Nepřipouštím si lockdown a nevadí mi. Přizpůsobil jsem se a vím, že je to nezbytné pro ostatní a zejména pro zdravotnictví. Jen doufám, že nebude trvat dva roky, jako když jsem byl v mládí dva roky v lockdownu na vojně.

Ivuša Polonská, vedoucí obchodu

No, pociťuji od toho prvního dne všude méně aut, lidí, ve městě i na tratích na běžkách. Naštěstí nikam za hranice okresu nepotřebuji, takže to dodržuji. Obchod máme zavřený už od Vánoc, takže se vlastně pro nás nic nemění – zákazníci nemohli chodit už před uzavřením okresu. Všichni si přejeme, ať už je zase vše v normálu.

Milan Dejmek, vinárník

Profesně mě lockdown trutnovského okresu zatím nijak neovlivňuje, neboť máme bohužel Vinárnu Pod Klášterem z důvodu dřívějších rozhodnutí vlády České republiky uzavřenu již více než sedm měsíců. Soukromě samozřejmě ano, protože nám znemožňuje kontakt v rámci rodiny, tedy s těmi, kteří mají bydliště mimo trutnovský okres.

Roman Frána, prodejce zahradní techniky

Lockdown okresu nepociťuji, stejně je vše jako kina, restaurace a tak dále zavřené. A pracovně mě na základě předložení zakázky pustí.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Archiv Vrchlabinek