Neděle

23. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Tvořte s námi zpravodajství přes mobilní aplikaci Já, reportér

7. 3. 2021

page.Name
Není velkým překvapením, že prim v dnešní době hrají chytré telefony. Většina z nás má mobil během dne neustále při ruce, a tak je vcelku snadné a rychlé zachytit zajímavé okamžiky, které se dějí okolo. V návaznosti na to jsme se proto rozhodli spustit nový multimediální projekt Já, reportér. Jedná se o aplikaci pro chytré telefony. Staňte se reportérem naší východočeské mediální skupiny, kterou tvoří redakce Trutnovinek, Salonek, Vrchlabinek a televize V1. Aplikace je ke stažení dostupná zdarma.

„Chceme naše čtenáře ještě více vtáhnout do hry. Už teď jejich fotky a videa využíváme pro naše zpravodajství, ale díky aplikaci bude vzájemné pouto ještě silnější. Chceme se více zaměřit na autentický obsah a lokální zajímavosti,“ nechal se slyšet jednatel mediální skupiny TN Média Miloslav Bartoň.

Aplikace je zdarma ke stažení na Google Play i App Store. Její ovládání je jednoduché a intuitivní. V aplikaci je možno pomocí fotoaparátu vytvořit obsah, který se po připojení k internetu odešle přímo do databáze videí redakce. Záznam lze také vybrat z galerie zařízení a rovněž je možné k němu přidat popisek s doplňujícími informacemi. Maximální velikost videí je prozatím v testovacím režimu nastavena na 200 MB, délka zatím nijak omezena není.

„Naši redaktoři nemohou být všude. Pro zpravodajství mají největší cenu autentické záběry přímo z místa. Diváci a čtenáři tak mají možnost se podílet na našem zpravodajství a zároveň zviditelnit úspěchy své i dalších lidí ve svém okolí. Nejde nám jen o záběry z požárů a autonehod. Přivítáme i videa z menších akcí a sportovních zápasů nebo třeba kuriozity a různé momentky. Samozřejmě až epidemie podobné události dovolí,“ podotkl Miloslav Bartoň. „Prostě natáčejte vše, co se děje kolem vás,“ usmál se.

Redakce budou všechny příspěvky prohlížet. Ty nejlepší se pak objeví, samozřejmě s označením autora, na sociálních sítích, webech nebo v televizním vysílání. Redakce si však vyhrazují právo nepublikovat videa, která jsou na základě jejich uvážení nevhodná či porušují všeobecné obchodní podmínky. Nezapomeňte, že kvalita videa hraje svou roli, ale důležitější je rychlost a že jste zrovna u toho, kde se něco děje.

Nahráváním videí však zábava nekončí. Diváci se prostřednictvím aplikace mohou zapojit i do soutěží, hlasování a dalších projektů.

Michal Bogáň, David Záruba
redakce@vrchlabinky.cz
Foto: Michal Kriegler