Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Červnové Vrchlabinky jsou o naději a pomyslném světlu na konci tunelu

1. 6. 2021

page.Name
V úterý 1. června vyšlo nové číslo magazínu Vrchlabinky. Většinou materiálů uvnitř čísla se jako červená nit line naděje. Naděje ve svých různých podobách. Naděje na nový život, naděje na návrat ke sportu a kultuře po covidovém omezení, či naděje, že děti doženou vše, co za poslední rok zameškaly.

Zřejmě nejsilnějším materiálem čísla je osobní zpověď sedmačtyřicetileté Dity Lulkové, která trpí Parkinsonovou chorobou. Popisuje, jak jí toto nevyléčitelné onemocnění ovlivnilo život. Svitla jí však naděje a jako prvnímu pacientovi v České republice jí byl do mozku voperován stimulátor nové generace, který jí umožnil návrat k normálnímu životu.

V dalším rozhovoru ředitelka Domu dětí a mládeže Pelíšek Ivona Čivrná popisuje, jak moc covid zasáhl do světa a aktivit dětí. Její instituce přesto nelenila a i během lockdownu byla v pilné práci. Kromě úklidu se věnovala přípravě her a soutěží pro děti, ale plánovala i program na podzim a nový školní rok, který snad již proběhne bez potíží.

S blížícím se létem a ustupujícím covidem, což většina lidí vnímá jako pomyslné světélko na konci tunelu, se do popředí opět vrací sport a zábava. Ve svých článcích se proto Vrchlabinky věnují například bikovému sdružení KOLORÁDO KLUB, které učí malé holky a kluky správně jezdit na kole, letním koncertům hudebních kapel, které ve Vrchlabí a Jilemnici pořádá Petr Ticháček nebo festivalu nového cirkusu Cirk-UFF, který první červnový týden bude opět hostit Trutnov.

Nové Vrchlabinky naleznete na všech tradičních místech, k niž se opět po dlouhé pauze zařadily restaurace a obchody.

Krásné červnové čtení přeje redakce Vrchlabinek.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz