Neděle

21. dubna 2024

Nyní

-4°

Zítra

-3°

Svátek má

Kolotoče i cukrová vata. Hartu o víkendu opanuje tradiční pouť

8. 6. 2021

page.Name
Konání tradiční pouti v Hartě viselo dlouhou dobu na vlásku nejistoty. Nicméně nyní už mají místní jasno – pouť se vším všudy se v obvyklém termínu uskuteční. A stane se tak o nadcházejícím víkendu. Webu Vrchlabinky.cz to potvrdil Roman Česánek, předseda tělovýchovné jednoty Jiskra Podhůří, jenž má v obhospodařuje pozemky, na nichž se akce obvykle koná.

„Dlouhou dobu jsme nevěděli, zda budou podobné akce jako tato kvůli covidu budou povoleny, nicméně nyní už víme, že se konat mohou a proto se uskuteční i pouť v Hartě. Jsme za to moc rádi,“ uvedl Česánek. „Přesto stále máme na paměti, že platí určitá pravidla vyhlášená ministerstvem zdravotnictví a věřím, že je budou všichni respektovat. Zájem na jejich dodržování by měli mít i provozovatelé atrakcí, protože hlavní zodpovědnost jde za nimi. Ale tady jde o to, jak se k tomu postaví každý člověk,“ dodal.

Pouťové atrakce budou na obvyklých místech, tedy před bývalým klubem Dr. Max a na louce vedle hřiště pro rugby. Občerstvení pak na přilehlých prostranstvích. Pořadatelé plánují i večerní program a proto v pátek i sobotu se mohou zájemci těšit na živou hudbu k poslechu.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz