Pondělí

4. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Nemocnice ve Vrchlabí otevřela nové oddělení ortopedie

18. 6. 2021

page.Name
Nemocnice Vrchlabí, která je členem skupiny Penta Hospitals CZ, otevřela nové oddělení specializované lůžkové ortopedické péče. Pro pacienty je v něm připraveno celkem šestnáct lůžek. Náklady na jeho výstavbu dosáhly téměř 10 milionů korun.

Když se řekne otevřeli jsme novou ortopedii, je to jedna věta. Ale jsou za ní tři roky intenzivní práce spousty lidí, kteří museli zajistit vše od projekční přípravy, přes vyjednávání s pojišťovnami a stavební práce, až po sestavení týmu celé ortopedie. Těm všem bych chtěla moc poděkovat, protože pro nemocnici i zdejší obyvatele udělali obrovský kus práce,” uvedla generální ředitelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková.

Jako důležitý milník vnímá otevření ortopedického oddělení také lékař a zároveň ředitel Nemocnice Vrchlabí Michal Mrázek. „Spádová oblast nemocnice je 25 tisíc obyvatel, ke kterým každoročně přibude několik desítek tisíc návštěvníků Krkonoš. To s sebou nese řadu specifik, jako vyšší počet úrazů ať už je to v rámci zimních sportů, adrenalinových sportů nebo běžné turistiky,“ řekl Mrázek.

Slavnostního otevření se ve čtvrtek zúčastnil i starosta města Vrchlabí Jan Sobotka (ZVON), který vyzdvihl dobrou spolupráci mezi městem a nemocnicí pod stávajícími vlastníky. „Město je hrdé, že má nemocnici a vzájemná spolupráce je skvělá. Jsem za ni moc rád a chtěl bych za ni poděkovat,“ prohlásil Sobotka.Nezbytné ortopedické zákroky, zejména dolních končetin, se v minulosti řešily ve Vrchlabí v rámci traumatologie a chirurgické péče. S ostatními museli pacienti mířit na jiná, často velmi vzdálená pracoviště. Krátce po začlenění nemocnice do skupiny Penta Hospitals CZ proto bylo rozhodnuto o nutnosti vzniku samostatné ortopedie. Díky jeho vzniku budou moci v nemocnici ošetřit především více pacientů. Zatímco dosud se v rámci chirurgického oddělení ročně odoperovalo kolem 150 totálních endoprotéz, nyní se toto číslo může zvýšit na 300 operací ročně. K tomu samozřejmě přibudou také další ortopedické operace. Zvýší se tím nabídka služeb pro místní obyvatele, kteří nebudou muset dojíždět například do Hradce Králové nebo Prahy.

O pacienty se bude ve Vrchlabí starat tým zkušených lékařů v čele s primářem Janem Hendrychem. Mezi operatéry nebudou chybět ani takové kapacity, jako je například přednosta Kliniky dětské a dospělé ortopedie a traumatologie 2. LF UK ve FN Motol, profesor Tomáš Trč, který s vrchlabskou nemocnicí spolupracuje dlouhodobě.

Jiří Štefek; TZ Nemocnice Vrchlabí
Foto: Nemocnice Vrchlabí