Železniční nostalgie. O víkendu bude Podkrkonoší brázdit starý parní vlak
14. 7. 2021

AKTUALIZOVÁNO/ Nadcházející víkend bude patřit příznivcům starých parních vlaků a nostalgického cestování po železnici. Od pátku do pondělí totiž bude probíhat 1. Krkonošský parní víkend, během kterého bude parní vlak pendlovat mezi Vrchlabím a Rokytnicí nad Jizerou.
Nejprve to kvůli chystané výluce vypadalo, že se obvyklá trasa až do Rokytnice nad Jizerou neuskuteční. Nakonec však byla výluka zrušena, a sice kvůli zastavení rekonstrukce mostu v Poniké.
Během jízdy vlakem budou mít všichni cestující povinnost mít nasazený respirátor FFP2 nebo nanoroušku. Jízdenky proti hotové platbě se budou prodávat přímo ve vlaku. Jízdní doklady jiných dopravců se neuznávají, cestující s In Kartou ČD budou mít slevu. V soupravě bude řazen vůz s prodejem suvenýrů a drobného občerstvení.
Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Mohlo by vás také zajímat
Finále prezidentských voleb v Královéhradeckém kraji vyhrál Petr Pavel
Ostatní divadelní spolky nejsou naše konkurence, ale kolegové
V hradecké fakultní nemocnici se loni narodilo 2337 dětí, méně než o rok dřív
Kulaté výročí aneb Procházka po sto letech výroby kabelů ve Vrchlabí
Létající jelen? Nechám na divákovi, aby se nad tím sám zamyslel, říká autor sochy