Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Do Prahy nyní jezdí z Vrchlabí jen čtyři přímé spoje denně, přibude pátý

27. 4. 2021

page.Name
Kvůli opatřením proti šíření koronaviru, uzavřené většině škol a zákazu cestování mezi okresy došlo v minulých týdnech k razantnímu omezení autobusové dopravy. Velice zřetelné to je i na počtu spojů na dálkové lince z Vrchlabí do Prahy a zpět. V současné době na této trase jezdí pouhé čtyři přímé spoje denně. Tento počet se však od pátku začne měnit.

Všichni, kteří v těchto dnech plánují cestu do Prahy a nechtějí či nemají možnost využít automobil, musí velice pečlivě plánovat svůj časový itinerář. Do metropole a zpět nyní totiž jezdí jen čtyři přímé autobusové spoje.

Z vrchlabského autobusového nádraží nyní odjíždějí autobusy do Prahy na Černý Most dle platných jízdních řádů na webu idos.cz v 7:35, 9:00, 11:00 a 16:20, zpět z Prahy pak v 6:45, 10:55, 14:00 a 15:45.

Podle Jiřího Kocourka, dispečera osobní dopravy ve společnosti Krkonošská automobilová doprava (KAD), se počet spojů v následujícím období začne opět zvyšovat. „Již tento pátek rozšíříme náš jízdní řád o další spojení s Prahou, čímž reagujeme na zvyšující se poptávku cestujících. Mezi oběma městy tak bude denně jezdit pět spojů,“ uvedl Kocourek. Tento přidaný spoj bude mít odjezd z Vrchlabí ve 13:00, z Prahy pak v 17:10.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Krkonošská automobilová doprava