Neděle

14. dubna 2024

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Květnové Vrchlabinky vás zavedou do filmu, na univerzitu i do lesa

2. 5. 2021

page.Name
V pondělí 3. května vycházejí květnové Vrchlabinky. Na 36 stranách jsme do nich připravili pestrou mozaiku silných rozhovorů, osobních příběhů, ale i tradičních rubrik. Pojďme si nyní některé články představit podrobněji.

Miroslav Šimůnek je známý český herec. Díru do světa udělal skrze svoji roli v pohádce Z pekla štěstí. V titulním rozhovoru čísla nám popisuje svoji cestu před filmovou kameru, vzpomíná na své divadelní ochotničení v Jilemnice, ale otevírá i svoji 13. komnatu, kdy svoje zdravotní problémy řešit masivní konzumací léků.

Představovat většině Vrchlabákům Petra Jüptnera, aktéra dalšího velkého rozhovoru, by bylo nošením dříví do lesa. Jüptner před 23 lety založil a do komunální voleb vedl nejmladší kandidátku v celé České republice a uspěl. Nyní je to již vysoký akademický hodnostář na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. V rozhovoru vzpomíná na svoje dospívání, matku Hanu Jüptnerovou, ale vyslovuje názor, že zavedení úřední maturity odráží spíš snahu ulovit mladé voliče než jim skutečně ulevit od zkoušky dospělosti.

Dávný sen se splnil Vendule Kostkové, která si pořídila koně, s nímž tahá dřevo v podkrkonošských lesích. V osobitém rozhovoru popisuje zvláštní chemii vztahu mezi člověkem a koněm a zavádí nás do prostředí těžké práce v lese.

V dalších materiálech čísla zhodnotí hokejisté Patrik Urban, Jiří Hozák a Pavel Mrňa uplynulou sezónu v 1. Chance lize a nebo se široké veřejnosti představí Okrašlovací spolek Vrchlabí. V obsahu nechybí ani tradiční rubriky Na pokec nebo Anketa.

Nové Vrchlabinky jsou tady. V pondělí ráno je vyzvedneme v trutnovské tiskárně a během dopoledne je rozvezeme na tradiční odběrná místa do firem, školek, městské knihovny, ale i trafik a obchodů, které jsou i v těchto dnech již otevřeny.

Vážení čtenáři, přejeme vám krásné a inspirativní čtení a věříme, že již do Vrchlabí dorazí skutečné jaro.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz