Neděle

23. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Čtenářské pecky roku 2020: Zpověď Petra Dědka či vláček Bubáček

3. 1. 2021

Čtenářské pecky roku 2020: Zpověď Petra Dědka či vláček Bubáček 15 snímků
Je to státem řízený bankrot, říkají hoteliéři ze Špindlerova Mlýna. Petr Dědek: Život v Krkonoších bych za jiné místo nevyměnil. Vláček Bubáček. Vrchlabí má novou letní atrakci pro malé i velké. Tak znějí titulky trojice článků, které v loňském roce nejvíce zaujaly čtenáře webu vrchlabinky.cz. Nicméně mnoho tisícovek čtenářů tohoto portálu si to svoje vybralo i v pestré nabídce dalších několika stovek článků zpravodajství z Vrchlabí, z okresu, z kraje, ale i sportu či krimi.

Web vrchlabinky.cz byl spuštěn v druhé polovině dubna 2020 jako reakce na probíhající první vlnu koronavirové epidemie, během níž panovala veliká nejistota ohledně budoucnosti tištěných médiích, ale především z potřeby nabídnout nové informační kanály a posílit informovanost obyvatel o lokálních událostech a kauzách. Zároveň se skrze webové stránky podařilo vytvořit nový a efektivní prostor pro firemní a komerční prezentace.

Během zhruba osmi měsíců loňského roku, kdy web vrchlabinky.cz fungoval, přinesl několik stovek zpráv, rozhovorů, postřehů, glos a fotogalerií z dění ve Vrchlabí, ale i celého Královéhradeckého kraje. Část z nich byla převzata z tištěného magazínu Vrchlabinky.

A které články vás nejvíce zajímaly? Byly to například rozhovory se známými místními i regionálními osobnostmi. Podnikatel Petr Dědek, trenérka orientačního běhu Eva Nýdrlová, ředitel vrchlabského podniku ŠKODA AUTO Ivan Slimák, místní legenda Vladimír Márinka, někdejší prodejce hudebních nosičů Martin Tůma či hoteliérka Klára Sovová.Ze zpravodajských textů vás nejvíce zaujaly materiály o obavách hoteliérů ze Špindlerova Mlýna z jejich možného bankrotu, článek o sporu starosty Jana Sobotky s podnikatelem Petrem Dědkem ohledně nejisté budoucnosti průmyslové zóny Lánovská či dění okolo údajného středu zájmu radního Bedřicha Hanouska při výstavbě komunikace k budoucímu krytému bazénu ve Vejsplachách.

Z lifestylových a sportovních zpráv to pak byly texty týkající se vrchlabského hokejového týmu v 1. Chance lize či vláčku Bubáčku, z něhož vznikla pozoruhodná a oblíbená atrakce léta 2020. Mezi fotogaleriemi největší pozornost a diskuse vyvolaly prázdninové koncerty v letním kině Tripsi, tradiční červnová pouť v Hartě, štědrodenní zpívání koled u Kapličky, jízda historickým parním vlakem či prodloužený termín opravy křižovatky pod nemocnicí.Web přinášel i zprávy o přírůstcích v ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, zprávy o přečinech i kriminálních deliktech na silnicích i mimo ně, stejně jako nejdůležitější informace z dění v Královéhradeckém kraji včetně zpravodajství o šíření koronaviru a opatřeních proti tomu přijatých. Díky spolupráci s našimi partnery jsme se podívali do zákulisí nejdůležitějších lokálních firem, restaurací či obchodů.

Děkujeme za vaši přízeň a věříme, že stejně rozmanité, věcné a přehledné zpravodajství naleznete na stránkách vrchlabinky.cz i v letošním roce.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Archiv Vrchlabinek