Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

16°

Zítra

18°

Svátek má

Čtenářský rekord. V prosinci web Vrchlabinky.cz navštívilo 9381 uživatelů

5. 1. 2021

page.Name
On-line zpravodajství na webu Vrchlabinky.cz, který byl spuštěn loni v polovině dubna, se těší stále větší přízni mezi čtenáři. Z našich dat vyplývá, že v prosinci na tento zpravodajský portál skrze své počítače nebo mobilní telefony alespoň jednou zavítalo 9381 unikátních uživatelů, přičemž mnozí z nich se během měsíce na web vrátili opakovaně.

Největší zájem čtenářů získal článek o tom, jak se hoteliéři ze Špindlerova Mlýna obávají krachů a bankrotů v souvislosti s uzavírkou hotelů a restaurací. Velkou pozornost i následnou diskusi na sociálních sítích vyvolala zpráva a fotogalerie o tradičním zpívání koled u kapličky či zpráva o tom, že Nemocnice Vrchlabí začne provádět antigenní testy na koronavirus. Pomyslnou bramborovou medaili ve čtenosti pak získal článek o rozhodnutí zastupitelů vybudovat ve Vrchlabí krytý bazén.

Z dat rovněž vyplývá, že nejvíce čtenářů na web Vrchlabinky.cz chodí na základě odkazů zveřejněných na Facebooku. Prudce však narůstá počet těch, kteří na web míří přes vyhledávače Seznam či Google a desítky čtenářů tak činí i přes odkazy z twitterového účtu Vrchlabinek.

Portál Vrchlabinky.cz byl spuštěn loni v dubnu jako reakce na probíhající první vlnu koronavirové epidemie, během níž panovala veliká nejistota ohledně budoucnosti tištěných médiích, ale především z potřeby nabídnout nové informační kanály a posílit informovanost obyvatel o lokálních událostech a kauzách. Zároveň se skrze webové stránky podařilo vytvořit nový a efektivní prostor pro firemní a komerční prezentace.Web Vrchlabinky.cz po svém spuštění tak doplnil tištěný magazín Vrchlabinky, který v nákladu 3000 kusů měsíčně vychází od srpna 2018 (a tento náklad je vždy rozebrán), a stejnojmenný facebookový profil, jenž v současné době pravidelně sleduje 3465 lidí.

Redakce Vrchlabinek za tento rostoucí zájem všem čtenářům a podporovatelům velice děkuje.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz