Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Nejdříve penzisté. Očkování zahájil i mobilní tým nemocnice Vrchlabí

13. 1. 2021

page.Name
Klienti domovů důchodů ve Vrchlabí a jeho nejbližším okolí a jejich zaměstnanci jsou od středečního rána očkováni mobilním týmem soukromé nemocnice ve Vrchlabí. Ve středu bude tímto týmem naočkováno 160 lidí a ve čtvrtek zhruba dalších 200 osob. Uvedl to ředitel vrchlabské nemocnice Michal Mrázek.

"Náš tým tvoří zatím dvě zdravotní sestry, protože každé zařízení bude mít u vakcinace svého lékaře. Pokud to ale bude potřeba, vezmeme do týmu i doktora," uvedl Mrázek.

Vrchlabská nemocnice je jednou ze sedmi nemocnic v Královéhradeckém kraji, které očkují proti koronaviru. První v kraji zahájila očkování v sobotu 2. ledna FN Hradec Králové, od pátku 8. ledna se přidaly krajské nemocnice. Ve vrchlabské nemocnici, která obdržela asi 650 dávek očkovací látky, se očkuje od pondělí 11. ledna.

"Zatím jsme ke středečnímu ránu oočkovali asi dvě stě lidí, denně okolo stovky. Byli to naši zdravotníci, záchranka. O očkování je zájem. Z Trutnovska se nám přihlásili stomatologové, praktici, desítky lidí," dodal Mrázek.

(ČTK; jš)
Ilustrační foto