Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Nemocnice ve Vrchlabí začala očkovat proti covidu-19

11. 1. 2021

page.Name
V Královéhradeckém kraji dnes začala očkovat proti covidu-19 také nemocnice ve Vrchlabí. První na řadu přijdou zdravotníci pečující o pacienty s covidem a lidé v zařízeních sociálních služeb. Uvedl to ředitel nemocnice Michal Mrázek.

"Momentálně máme jeden očkovací tým, od středy rozšiřujeme na dva, protože jeden bude mobilní. Bude jezdit do objektů sociálních služeb, do domovů seniorů," řekl Mrázek. V nemocnici dnes měli na covidových lůžkách 20 pacientů, z nich tři na ventilátorech.

Vrchlabská nemocnice je sedmým zařízením v kraji, které očkuje proti covidu. Očkování v něm zahájila 2. ledna Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové. Očkování pokračuje také v krajských nemocnicích, rychnovská a náchodská nemocnice očkovala i přes víkend. "Ostatní nemocnice pokračují dnes po víkendu," uvedla mluvčí krajských nemocnic Lucie Chytilová.

V hradecké FN běží očkování zdravotníků a vysoce rizikových pacientů, dosud je očkováno celkem asi 1200 lidí. "Očkovací centrum postupně navyšuje své kapacity, namísto tří nyní očkují čtyři týmy, v týdnu by měly začít očkovat také mobilní týmy v sociálních zařízeních," řekl mluvčí hradecké FN Jakub Sochor.

Podle pondělních údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) měly nemocnice v kraji v neděli volných 20 procent ze 123 lůžek s umělou plicní ventilací, o sedm procent méně než před týdnem. Na odděleních JIP a ARO měly v neděli nemocnice v kraji 231 lůžek, volných bylo 16 procent, před týdnem 24 procent. Pro pacienty s covidem tuto neděli zbývalo jedno lůžko. Standardních lůžek s kyslíkem bylo v neděli z 1324 volných osm procent, před týdnem téměř 12 procent, vyplynulo z dnešních údajů ÚZIS.

(ČTK)
Foto: Nemocnice Vrchlabí