Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Podnikatel Petr Dědek získal prestižní ocenění Český Goodwill 2020

25. 1. 2021

page.Name
Petr Dědek, vrchlabský podnikatel, mecenáš a majitel společnosti D+D REAL, získal prestižní ocenění Český Goodwill 2020. Mezi nominovanými firmami a osobnostmi obsadil třetí příčku, a to mimo jiné za záchranu pardubického hokejového klubu, kterému hrozil první sestup z nejvyšší soutěž v jeho historii.

Petr Dědek uspěl v soutěži ve veliké konkurenci. Z celkového počtu 101 platných nominací, které organizátor projektu, česká poradenská skupina HPCG, od veřejnosti obdržela, do finále postoupilo 62 podnikatelů a společností, kterých si lidé nejvíce váží. „Firmového Oscara“ v kategorii založené na hlasování veřejnosti, Osobnost Český Goodwill 2020, si odvezl Kamil Rudolf, majitel firmy Love Production. Na druhém místě skončil Robert Novotný předseda představenstva Mironet.cz za projekt Počítače dětem. Na bronzové příčce za svůj přínos nejen pro HC Dynamo Pardubice stanul právě Petr Dědek. Podnikatelé ocenění převzali v závěru minulého týdne v neformální atmosféře venkovního autokina v těsné blízkosti Strahovského stadionu v Praze.

„Každé ocenění je vždy příjemné. Beru to jako poděkování lidí za záchranu extraligového hokeje v Pardubicích,“ uvedl Petr Dědek pro Vrchlabinky.cz. „Je to pro mě další motivace, že změny, které jsme nastartovali v loňském roce, přinášejí efekt a příznivci Dynama z nich mají radost,“ dodal.


Český Goodwill je původní český projekt s tradicí od roku 2013, jenž oceňuje podnikatele a firmy, kterých si lidé váží, pro jejich odpovědný přístup k podnikání, morální kvality a poctivou práci.

Ocenění Český Goodwill je primárně založeno na nominacích veřejnosti, přičemž už samotná nominace je tím největším oceněním. Veřejnost také rozhoduje o nositeli titulu Osobnost.

Petr Dědek v loňském roce poskytl i obsáhlý rozhovor magazínu Vrchlabinky. Přečíst si ho můžete ZDE.

Jiří Štefek, Český Goodwill
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Jiří V. Novotný