Sobota

13. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Ředitel ZŠ Petr Jindřich: Návrat dalších tříd do školy vidím nejdříve 22. února

27. 1. 2021

page.Name
Stále přetrvávající pandemie koronaviru ovlivní i tradiční rituál na konci ledna, kterým je předávání pololetních vysvědčení. Ředitel vrchlabské základní školy na Náměstí míru Petr Jindřich pro web Vrchlabinky.cz uvedl, že fyzicky ve čtvrtek 28. ledna vysvědčení v jeho škole převezmou pouze žáci 1. a 2. tříd, kteří již nyní mají klasickou výuku. Ostatní se dozvědí své studijní výsledky on-line z aplikace Bakaláři, v níž budou zveřejněny taktéž ve čtvrtek. V pátek pak mají žáci pololetní prázdniny.

„Žáci tříd, které mají distanční výuku, se dozvědí své studijní výsledky on-line. Výpisy svých vysvědčení ve fyzické podobě obdrží až se vrátí do školy,“ uvedl Jindřich. Za nejvíce pravděpodobný datum začátku postupného návratu dalších tříd do školních lavic označil pondělí 22. února. „Vzhledem k současné situaci, kdy zatím žádné rozvolňování neprobíhá, to dříve zcela jistě nebude. Navíc v našem okrese jsou od 15. do 19. února jarní prázdniny a nepovažuji za reálné, že by se děti vrátily do školy před nimi,“ dodal.

Petr Jindřich potvrdil, že učitelé budou své žáky klasifikovat známkami a nikoliv slovně. „Ve výjimečných případech některé předměty jako například tělocvik klasifikovány nebudou vůbec,“ doplnil. Své kolegy pochválil, jak zvládali a zvládají distanční výuku. „Až se všichni vrátíme do školy, tak to celé vyhodnotíme, řekneme si co a jak dál,“ uzavřel.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Zdeněk Horák