Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

13°

Svátek má

Bez slavnostní tečky. Věneček, tradiční vrchol tanečních, je prozatím odložen

29. 11. 2021

page.Name
Letošní ročník Kurzů společenského tance a chování na vrchlabské Střelnici prozatím zůstane bez své slavnostní tečky. Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci pořadatelé prozatím odvolali oba věnečky, které se měly uskutečnit v pátek 3. a v sobotu 4. prosince. Podle jejich vyjádření se budou konat až v době příznivějších podmínek.
"Kulturní dům Střelnice učinil rozhodnutí, že věneček bez maminek, tátů, prarodičů a kamarádů nedává smyslu a proto jej přesuneme do roku 2022," píše se na facebookovém profilu Kulturního domu Střelnice. "Jakmile nový ministr zdravotnictví stanoví podmínky, které budou ohleduplné a zároveň vstřícnější pro hosty věnečku, uskutečníme jej," stojí v prohlášení, v němž se Střelnice omlouvá i za vzniklé komplikace s půjčováním šatů.

Letos od září na Střelnici vedle sebe paralelně probíhaly dva kurzy tanečních. Do prvního se hlásili noví uchazeči, zatímco druhý byl určen pro účastníky loni přerušeného a následně předčasně ukončeného kurzu. Oba kurzy měly právě vyvrcholit věnečkem o nadcházejícím víkendu.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Ilustrační foto: Roman Konopásek učitel tance a společenské výchovy