Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Nedělní rozsvícení vánoční stromu na náměstí je kvůli covidu zrušeno

26. 11. 2021

page.Name
Rozsvícení vánočního stromu, které se mělo uskutečnit v neděli 28. listopadu od 16 hodin na náměstí TGM bylo kvůli pandemii koronaviru a vyhlášeným vládním proticovidovým opatřením zrušeno.
"Vzhledem k neproveditelnosti kontroly účastníků a dalších pokynů vlády v prostoru náměstí na akci rozsvěcení vánočního stromu (doložení bezinfekčnosti, max. 20 osob v sektorech s dvoumetrovými rozestupy aj.) jsme bohužel nuceni akci zrušit," stojí v prohlášení na facebookovém profilu pořádajícího Kulturního domu Střelnice. "Děkujeme dětem z řad účinkujících, děkujeme kolegyním a kolegům ze spolků za čas a energii, kterou do příprav vložili," stojí dále v oznámení.
V České republice ode dneška znovu platí nouzový stav kvůli epidemii nemoci covid-19. Od dnešních 18:00 vejdou v platnost nová plošná protiepidemická opatření. Jedním z nich je i zákaz pořádání vánočních trhů, restaurace, bary či kluby budou muset mít zavřeno mezi 22:00 a 05:00 a na kulturní, sportovní či vzdělávací akce bude moci maximálně 1000 sedících lidí.
Kvůli pandemii koronaviru se rozsvícení vánočního stromku spojené s kulturním programem neuskutečnilo ani v loňském roce.
Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Zdeněk Horák