Neděle

14. dubna 2024

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Nemocnice ve Vrchlabí od čtvrtka zakáže návštěvy, v kraji zákaz už platí

3. 11. 2021

page.Name
Ve všech nemocnicích Královéhradeckého kraje a ve státní Fakultní nemocnici Hradec Králové ode dneška platí zákaz návštěv kvůli sílící epidemii koronaviru. Od zítřka, tedy čtvrtka 4. listopadu, začne zákaz návštěv platit i v Nemocnici Vrchlabí. Webu Vrchlabinky.cz to potvrdila Milota Kubíčková ze společnosti Penta Hospitals, která tuto nemocnici provozuje. Žádná z nemocnic v Královéhradeckém kraji zatím ještě neomezila nemocniční péči.

Výjimka ze zákazu návštěv v nemocnicích v kraji platí pro návštěvy pacientů na dětském oddělení, pro doprovody k porodům a pro návštěvy pacientů v terminálním stadiu nemoci, a to vždy po domluvě s ošetřujícím lékařem. Návštěvy musejí předložit negativní test na covid-19, případně certifikát o dokončeném očkování či potvrzení o prodělání nemoci covid-19, od kterého uplynulo méně než 180 dnů.

V krajských nemocnicích a v hradecké Fakultní nemocnici bylo ve středu zhruba 45 covidových pacientů, před týdnem asi 15. Na přelomu února a března bylo hospitalizovaných s covidem v kraji okolo 600 osob, z nichž asi 120 vyžadovalo intenzivní péči. Na začátku letošního roku region patřil k nejzasaženějším v ČR.

Přestože epidemie koronaviru sílí, Královéhradecký kraj nadále vykazuje po Karlovarském kraji druhý nejnižší nárůst počtu případů koronaviru v zemi. Podle vedení kraje hraje roli k poměrně vysoká promořenost populace a vyšší proočkovanost, ve věkové kategorii nad 16 let je plně očkováno okolo 69 procent obyvatel kraje.

Jiří Štefek, s využitím ČTK
jiri@vrchlabinky.cz