Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Vrchlabinky představují jednatele továrny, houslového mistra i sportovní legendu

30. 11. 2021

page.Name
Měsíc utekl jako voda je tu prosincové vydání magazínu Vrchlabinky. Na čtyřiceti stránkách přinášejí pelmel zajímavých informací, originálních témat a nevšedních rozhovorů. A čemu se nové Vrchlabinky věnují tentokráte?

Hlavní rozhovor magazínu jsme věnovali Milanu Bezdíčkovi, jednateli společnosti ARGO-HYTOS, která je jedním z největších vrchlabských zaměstnavatelů. Milan Bezdíček v rozhovoru popisuje, jakými změnami a procesy jím vedená společnost prochází, jaké si stanovila cíle, ale i jak ji ovlivnil a stále ovlivňuje koronavirus.

Ani v prosincovém vydání Vrchlabinek nezapomínáme na silné sportovní příběhy osobností z našeho regionu. Tentokrát nám svoji životní a sportovní pouť popsal Jiří Stehlík, o kterém označení „sportovec tělem i duší“ padne jako ulité. Z aktualit se věnujeme i fenomenálnímu úspěchu českých hokejistek, které se probojovaly na zimní olympijské hry v Pekingu. Byla u toho i vrchlabská rodačka Karolína Erbanová a podělila se s námi o své pocity.

V sérii článků o Vrchlabí například informujeme o tom, že od nového roku vzroste ve Vrchlabí cena za svoz komunálního odpadu, automobilka ŠKODA prezentuje své projekty na podporu vzdělávání a ochrany životního prostředí a varhaník Radek Hanuš vysvětluje proč se letos neuskuteční tradiční vánoční koncerty v klášteře.

A na závěr časopisu máme skutečný čtenářský bonbonek. Ze sesterského magazínu Salonky přebíráme rozhovor s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným. Nebudeme prozrazovat a ani naznačovat, co se v něm dočtete. Ale stojí to za to.

Vážení čtenáři, prosincové Vrchlabinky vám přináší pohodové čtení do času blížících se Vánoc a prvních sněhových vloček. Na tradičních odběrných místech je najdete od středy 1. prosince. Krásný advent!

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz