Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Anketa Vrchlabinek: Jak a kde sháníte vánoční dárky?

6. 12. 2021

page.Name
Již za necelé tři týdny tady budou Vánoce a v současné době tak probíhá tradiční nákupní horečka. Tématu nakupování vánočních dárků jsme proto věnovali i naši anketu v prosincovém vydání Vrchlabinek.

Eva Studénková, divadelní herečka
Jsem Rak do slova a do písmene, takže mívám vánoční dárky nakoupené poměrně dlouho dopředu. Klidně od léta. Tu a tam, když na něco narazím, koupím a ukládám to do „dárkové skříně“. Někdy během října si děti napíší dopis Ježíšovi, pak přijdou na řadu ty hlavní dárky, po kterých opravdu touží, a tam tedy už sedám k počítači a nakupuji on-line. Naše děti nemají pod stromečkem hromady dárků, spíš se snažíme být spravedliví, co se počtu týče…


Martin Hák, masér

V dnešní době je pro mě nejjednodušší řešit dárky přes internet. V místě bydliště také rád kupuji pro své blízké dárkové poukazy na různé procedury jak zážitkové, tak zdravotní.


Jan Černoš, výtvarník a pedagog

S narozením naší dcerky už nakupujeme dárky v průběhu celého roku a snažíme se je pořizovat hlavně v místě, kde žijeme. Před Vánoci pak už ladíme jen drobnosti a máme tak klid na sebe a rodinu.


Jiří Hylmar, živnostník

U nás vánoční dárky shání převážně manželka, samozřejmě to společně diskutujeme, ale většinou je to tak, že děti nakreslí či napíšou dopis Ježíškovi, my z toho vybereme pro každé cca 3 dárky a ty pak zakoupíme. Často ceny jednotlivých výrobků porovnáme na internetu a pak objednáme přes e-shop. Jsou ale i věci, které raději vidíme naživo, a ty následně kupujeme v kamenných prodejnách. Manželce většinou sháním dárek na poslední chvíli a kupuji ho v kamenné prodejně.


Jitka Čápová, zdravotní sestra

Vánoční dárky již několik let nakupuji většinou přes internet, protože nabízí větší výběr a inspiraci. Jedině knížky chodím vybírat osobně do našeho oblíbeného vrchlabského Knihkupectví u Krumlů.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Archiv redakce