Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Collegium Camerale rozeznělo vrchlabský advent v evangelickém sboru

12. 12. 2021

Collegium Camerale rozeznělo vrchlabský advent v evangelickém sboru 4 snímků
Odpoledne třetí neděle adventní 12. prosince patřilo ve vrchlabském evangelickém sboru, bohudíky, už zase adventnímu koncertu. Je už opravdu dlouholetou (ani já, ani hudebníci, jsme to nedokázali spočítat) tradicí, že u nás v adventu vystupuje trutnovské smyčcové hudební těleso Collegium Camerale. Tradici přerušil až koronavirový lockdown v adventu 2020.

Letos se zadařilo a koncert naštěstí mohl proběhnout. Obvyklé smyčcové složení souboru letos podpořila svým krásným zvukem hostující příčná flétna a také trubka. Slyšeli jsme nádherné tóny skladeb Arcangella Corelliho, Wolfganga Amadea Mozarta, Pietra Mascagniho, Tommasa Giordaniho, Johna Riedinga, ale také středoevropské vánoční koledy.

Moc děkujeme všem, kdo jste přišli, a samozřejmě souboru Collegium Camerale Trutnov, který se vzdal kompletně svého honoráře ve prospěch naší Adventní sbírky na podporu Polské Diakonie a její práci na zmírnění utrpení lidí, uvězněných v území nikoho mezi polskou a běloruskou hranicí. Do sbírky tak putoval celý výtěžek koncertu ve výši 1.700 Kč. Děkujeme.

Jakub Kašpar, kurátor FS ČCE ve Vrchlabí